Украина Реформы

З 1-го вересня, вступили в дію нові державні будівельні норми щодо проектування шкіл

Нагадую проектувальникам та будівельникам, тим, хто планує будувати нові школи чи проводити реконструкції існуючих, що з позавчора, тобто з 1-го вересня, вступили в дію нові державні будівельні норми щодо проектування шкіл (ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти») http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2018/06/V223_InBul.pdf.

Зокрема, деякі важливі зміни, що введено:
? обов’язкова енергомодернізація будівель навчальних закладів.

У майже 50% наших шкіл середня температура в приміщеннях взимку не перевищує 16 градусів. Завдяки новим нормам щодо енергоефективності температура в школах стане комфортною. Крім цього, проведення сучасних енергоефективних заходів дозволить економити до 50% на опаленні та подовжити строк експлуатації будівель на 15-20 років.

? проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м. Це можливість для створення відкритого креативного простору в школах.

? обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю. Це зробить навчання доступним для кожного.

? обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини – двері “Антипаніка”. Це підвищить безпеку.

Оновлений ДБН був розроблений ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів».
————————————————
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

с Геннадій Зубко Лілія Гриневич Lilia Hrynevych Ольга Рябова Вадим Куцевич Іван Шпилевський Офіс ефективного регулювання GIZ European Business Association IDLO Україна American Chamber of Commerce in Ukraine Конфедерація будівельників України Будівельна Палата України Віталій Грусевич Петро Степанович Шилюк Олександр Савченко, Максим Степанов (Maksym Stepanov), Юлія Світлична, Hennadii Moskal, Степан Барна, Валентин Резніченко Валерій Головко (Valeriy Golovko) Ігор Гундич, Oleg Synyutka, Микола Клочко, Андрій Гордєєв, Валерий Кулич (Valeriy Kulich), Yurii Harbuz, Константин Брыль, Олексій Муляренко, Юрій Ткаченко, Валерій Коровій, Паранюк Ярослав Сучасні будівельні норми

Залишити відповідь