Украина Реформы

Сьогодні відбувся перший етап п’яти чергових конкурсів з відбору інвестиційних радників для підготовки до приватизації державних підприємств

Офіс реформ Кабінету Міністрів України

#PrivatizationReform

Сьогодні відбувся перший етап п’яти чергових конкурсів з відбору інвестиційних радників для підготовки до приватизації державних підприємств.

3️⃣️За те, щоб готувати до приватизації чотири теплоелектроцентралі (ТЕЦ), які йдуть на конкурсі одним пакетом (АТ «Херсонська ТЕЦ», 99 %; АТ «Дніпровська ТЕЦ», 99%; ПАТ «Криворізька теплоцентраль», 99% та ДП «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль»), змагатимуться три консорціуми інвестиційних радників). Переможця буде обрано під час другого етапу конкурсу – 17 вересня.

0️⃣️На жаль, конкурсна комісія не отримала жодної заявки на підготовку до приватизації ПАТ “#Азовмаш”. В такому випадку відповідно до законодавства його підготовкою займатиметься безпосередньо Фонд держмайна.

1️⃣️По трьом іншим компаніям – ВАТ «#Оріана», ПАТ «#Сумихімпром» і НАК «#Украгролізинг» – надійшло по одній заявці. За законодавством, по цих підприємствах буде оголошено повторний конкурс. Очікуємо оголошення від Фонду держмайна вже найближчим часом.

“Приватизація державних підприємств – не лише дуже важливий для економіки процес, а й доволі чуттєвий. Серйозних інвесторів неможливо вмовити інвестувати в непрозорі активи та у країну, де відсутні чіткі та зрозумілі правила. Тому вкрай важливо, щоб процес приватизації сьогодні відбувався максимально прозоро і конкурентно. Саме це мають демонструвати на практиці всі стейкхолдери – від Уряду і Фонду держмайна до незалежних експертів”, прокоментував рішення конкурсної комісії Andriy Boytsun, радник з приватизації та управління держпідприємствами в Стратегічній групі радників з підтримки реформ в Україні (SAGSUR).

За його словами, прозора і конкурентна приватизація дасть змогу залучити до конкурсів широке коло інвесторів, забезпечити конкуренцію під час аукціону і, відповідно, справедливу ціну продажу, а підприємства нарешті отримають стратегічного інвестора, який зможе вивести їх на конкурентний рівень

#privatization #приватизація #SOEReform #Реформа_держпідприємств

Разом з Фонд державного майна України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство фінансів України та Офіс реформ Кабінету Міністрів України, а також Oleksandr Saenko, Max Nefyodov, Віталій Трубаров, Anton Yashchenko, Dmitriy Rastrigin

Залишити відповідь