Украина НАТО Украина Реформы

У Навчальному центрі ВМС ЗС України відбулося урочисте відкриття навчального тренажеру “Боротьба за живучість”

ВМС ЗС України
У Навчальному центрі ВМС ЗС України відбулося урочисте відкриття навчального тренажеру “Боротьба за живучість”
Сьогодні, 15 вересня, у Навчальному центрі Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбулося урочисте відкриття навчального тренажеру “Боротьба за живучість”, де військові моряки матимуть можливість удосконалювати свої професійні навички. У заході взяли участь представники Командування Військово-Морських Сил ЗС України, органів державної влади, керівництва навчально-військового закладу, волонтерів і духовенства.
– Перед нами новітній, унікальний комплекс, який дозволить підготувати висококваліфікований плав склад для Військово-Морських Сил ЗС України,- зазначив заступник Командуючого Військово-Морських Сил ЗС України з бойової підготовки – начальник управління контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Крок за кроком Військово-Морські Сили набувають спроможності щодо збереження інтересів на морі та захисту морських кордонів нашої держави. Україна – це морська держава ,- додав він.
Навчальний тренажер боротьби за живучість – це єдиний в Україні тренажер, який дозволяє проводити в реалістичних умовах практичне відпрацювання дій екіпажу морського судна з використанням аварійно-рятувального майна під час боротьби з місцевими загоряннями та об’ємними пожежами, затоплення всередині корпусу у випадках аварійних пошкоджень зовнішньої обшивки корабля або внутрішніх корабельних трубопроводів, ліквідації пробоїни та виходу із затопленого відсіку корабля. На полігоні одночасно може навчатися 10 військовослужбовців, тобто екіпаж(команда) або бойова частина корабля. Спостереження за діями моряків ведеться за допомогою відеокамер, що дає можливість для подальшого аналізу проведених дій.
У військово-морському навчальному закладі програмою підготовки курсантів за корабельними спеціальностями відведено до 30% часу на вивчення предмету “Боротьба за живучість”. Наявність тренажеру сприяє якісній фаховій та психологічній підготовці військових моряків, дає можливість на практиці відпрацьовувати отримані знання, удосконалювати вже набуті навички. Важливим є те, що під час роботи над аварійними ситуаціями курсанти використовують спеціальне обладнання, суворо дотримуються заходів безпеки. До таких занять також залучається медичний працівник.
Варто зазначити, що навчально-матеріальна база Навчального центру ВМС ЗС України постійно розвивається. Наприклад, у минулому році на базі закладу за розробкою британських вчених було створено сучасний навігаційний тренажер, який повністю імітує ходовий місток судна із загальним набором органів управління. Тренажер дозволяє проводити тренування всього особового складу та відпрацювання маневрів ухилення від торпедної атаки та авіації противника, передачу пального на ходу, прохід каналом, розходження суден, швартовку та буксирування, пошукові та рятувальні дії.

Прес-центр Командування
ВМС ЗС України

Залишити відповідь