Украина и ЕС Украина Реформы

За підтримки Офісу Реформ Уряд уже рік активно працює над імплементацією підходу смарт-спеціалізацій в Україні. За цей час було завершено перший етап роботи в пілотних регіонах – аналіз даних експертами Єврокомісії щодо промисловості та інновацій.

Офіс реформ Кабінету Міністрів України
#UkraineInnovationAgenda #НоваІндустріальнаПолітика
#СмартСпеціалізаціїДляУкраїни

За підтримки Офісу Реформ Уряд уже рік активно працює над імплементацією підходу смарт-спеціалізацій в Україні. За цей час було завершено перший етап роботи в пілотних регіонах – аналіз даних експертами Єврокомісії щодо промисловості та інновацій.

До української команди проекту на чолі з Міністерство економічного розвитку і торгівлі України входить також Мінрегіон, Офіс Реформ Кабміну, команда підтримки реформ Мінекономрозвитку та представники експертної спільноти. Також активно працює робоча група в #РадаРозвиткуІнновацій.

Починаючи з 2014 року, програма смарт-спеціалізацій є центральною частиною реформи регіональної політики ЄС, яку ще називають «Політика згуртування», і в даний час використовується Єврокомісією як ефективний засіб заохочення регіонів використовувати новий, більш стратегічний підхід до розвитку.

Підхід, який уже успішно впроваджується в усіх регіонах країн ЄС і розповсюджується на інші країни світу, надає ефективні інструменти для переходу державної підтримки у регіонах від “жорстких” форм інвестицій, пов’язаних із інвестиціями в інфраструктуру, до “м’яких”, пов’язаних із сприянням підприємництву та інноваціям.

На минулому тижні за участі проектного менеджеру Офісу Реформ Olga Bolibok у Харкові, Запоріжжі та Одесі проведено перші тренінги з підприємницького пошуку (Entrepreneurial Discovery Process – EDP) для широкого кола стейкхолдерів з промисловості, академічної сфери та професійних асоціацій. Важливість EDP пов’язана з визнанням того, що регіональна влада не має об’єктивної можливості самостійно, без широкого кола представників бізнесу та науки, визначити майбутні пріоритети розвитку регіону.

Крім пілотних регіонів першої черги у 2018 році до програми долучилися Черкаська та Закарпатська області. У ході зустрічі Мінекономрозвитку та Офісу реформ з представниками Спільного дослідницького центру Європейської комісії, яка відбулася минулого тижня, було досягнуто домовленості з 2019 року включити усі регіони у програму та спільно працювати над розробкою законодавства щодо політики смарт-спеціалізацій в Україні. Європейська комісія планує профінансувати підготовку регіональних команд в усіх областях країни. Регіони, які визначать смарт-спеціалізацію та отримають верифікацію Європейською комісією, будуть інтегровані до європейської платформи S3 та отримають доступ до додаткових фінансових інструментів ЄС.

Oleksandr Saenko Anton Yashchenko Max Nefyodov Alexandr Chernykh Nino Damenia Rostyslav Tomenchuk
European Union in Ukraine

Залишити відповідь