Украина и ЕС Украина Реформы

17 вересня 2018р. розпочалося Восьме засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА), за участі народних депутатів України, депутатів Європейського Парламенту, представників Уряду України та Європейської Комісії.

Government Office for European and Euro-Atlantic Integration

17 вересня 2018р. розпочалося Восьме засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА), за участі народних депутатів України, депутатів Європейського Парламенту, представників Уряду України та Європейської Комісії.

Представником Урядового офісу під час засідання було презентовано результати виконання наших зобов’язань по Угоді за 2018 р., процес координації імплементації Угоди про асоціацію, а також секторальні ініціативи євроінтеграції та інструменти комунікації імплементації Угоди в Україні.

Так, відповідно до Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію прийнятого у жовтні 2017 р. перед Україною на 2018 рік стоїть 758 завдань. Моніторинг виконання Угоди показує, що станом на перше півріччя 2018 р. виконано 41% зобов’язань.

На сьогодні ЄС є ключовим торговим партнером України. Частка ЄС складає 42,1% українського експорту та 41,5%, імпорту в Україну. Найбільше до ЄС Україна продає товари сільскогосподарської продукції, електрообладнання, а також недорогоцінні метали та продукти рослинного походження.

За словами представника Урядового офісу, Угода про асоціацію це успіх України, але водночас її реалізація стала викликом для інституційної системи на яку було покладено завдання імплементувати значний обсяг законодавства ЄС.

Тому ключовим завданням стала розбудова інституційної спроможності виконання Угоди. Наразі, в рамках реформи держуправління в низці Міністерств створено Генеральні директорати, які відповідають, в тому числі, за реалізацію євроінтеграційних політик та виконання Угоди.

Напрацьовані інструменти виконання УА перевели євроінтеграцію у бюрократичне, в хорошому сенсі цього слова, русло. Так, нарощення інституційної спроможності, забезпечення моніторингової системи, посилення координаційної складової виконання Угоди про асоціацію, що напрацьовувалися за 2017-218 рр., є серед визначальних чинників, які забезпечують позитивну динаміку адаптаційного процесу. Більше того, напрацювання моніторингових та координаційних механізмів виконання Угоди дає змогу прораховувати якими мають бути наші наступні кроки, де нам треба посилити роботу, яку стратегію виробляти.

У свою чергу, посилення інституційної спроможності, унікальний досвід якого набувають експерти, навчаючись в процесі виконання роботи, є початком формування нової генерації фахівців, від яких залежить успішність виконаннями нашою державою свого домашнього завдання в рамках Угоди.

Загалом програма Парламентського комітету асоціації передбачає проведення офційного засідання, а також офіційні зустрічі, круглий стіл за участю представників національних меншин, представниками малого та середнього бізнесу, студентами, а також проведення конференції на тему впровадження антикорупційної реформи.

Детальніше про перший день засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС за посиланням: http://bit.ly/2NT8PMZ.

Залишити відповідь