Украина и ЕС

«Право і безпека у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції», що пройшла в рамках ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму

Government Office for European and Euro-Atlantic Integration

«Ми створили всі необхідні інституції для забезпечення ефективного виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також імплементації права ЄС в національне законодавство. Тепер завдання стоїть, щоб ці інституції разом з правом перейняли також європейську культуру урядування, яка орієнтується, насамперед, на громадянина та відома своєю транспарентністю”. Про це зазначила очільниця Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Olga Stefanishyna під час панельної дискусії «Право і безпека у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції», що пройшла в рамках ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму.

Окрім цього, сьогодні Україна потребує кваліфікованого та якісного тлумачення європейського права через судову практику, насамперед щоби ті норми права ЄС, які сьогодні імплементуються в рамках виконання Угоди, правильно трактувалися та використовувалися у національній правовій практиці.

Україна протягом останніх чотирьох років зробила дуже багато односторонніх кроків у євроінтеграційному і євроатлантичному напрямку. Однак наша співпраця, як з ЄС, так і з НАТО повинна стати взаємним рухом назустріч. Так, Угода про асоціацію, – це двосторонній документ, який накладає відповідні зобов’язання на обидві сторони, тому сьогодні ми з європейськими партнерами працюємо над забезпеченням відповідної платформи задля такого руху назустріч.

ІІ Харківський міжнародний юридичний форум #LegalForum2018

Залишити відповідь