Украина Реформы

Стали відомі результати роботи 100 найбільших державних підприємств України за 2017 рік

Офіс реформ Кабінету Міністрів України

#SOEReform

Стали відомі результати роботи 100 найбільших державних підприємств України за 2017 рік. До речі, сума активів цих підприємств складає майже 94% від загальної вартості активів всіх працюючих державних підприємств. А загалом в Україні налічується 3385 підприємств державного сектору, з них працює лише половина – 1618.

Отже, 100 найбільших державних підприємств України отримали минулого року #чистий_прибуток у розмірі 44,4 млрд грн, що на третину більше ніж у 2016 році, у 2,2 рази більше ніж у 2015 році, і у 3,6 рази більше ніж у 2014 році.

Найбільш прибутковими державними підприємствами за результатом 2017 року стали:

ПАТ “НАК “Нафтогаз України” (39,3 млрд грн)
ДП “Адміністрація морських портів України” (3,6 млрд грн)
ПАТ “Центренерго” (1,9 млрд грн)
ДП “Національна енергетична компанія “Укренерго” (1,7 млрд грн)
ДП “Міжнародний аеропорт Бориспіль” (1,7 млрд грн)

Загальна #балансова_вартість активів 100 найбільших державних підприємств становила за результатами 2017 року понад 1 509 млрд грн, що зовсім трохи перевищило минулорічний результат.

Найбільші за вартістю активів державні підприємства України:

ПАТ “НАК «Нафтогаз України” (639 млрд грн)
ПАТ “Укрзалізниця” (264 млрд грн)
ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” (210 млрд грн)
ДП “Енергоринок” (44 млрд грн)
ДСП “Чорнобильська атомна електростанція” (38 млрд грн)

“Підприємства регульованих державою галузей у котрий раз стали найбільш прибутковими у списку #ТОП100. Водночас, переважна більшість компаній як і раніше залишаються вкрай неефективними. Вихід у нас один – продовження реформи корпоративного управління тих стратегічних держкомпаній, що мають залишатись у власності держави, і прозора приватизація за ухваленим цього року законом решти підприємств”, – прокоментував результати роботи найбільших держкомпаній Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Max Nefyodov.

«Щоб покращити якість управління тими активами, які залишаються у державній власності, достатньо зосередити зусилля на покращенні управління групою особливо важливих для економіки державних підприємств. Таких сьогодні 51 з майже 3,5 тисяч. Для цих підприємств потрібно сформувати дієві наглядові ради, які не лише допоможуть їм зі стратегічним баченням, а й будуть здійснювати контроль менеджменту», – зауважив Керівник Офіс реформ Кабінету Міністрів України Anton Yashchenko.

Який результат показали окремі галузі та підприємства – про все це йдеться у звіті Міністерство економічного розвитку і торгівлі України:

Повний звіт: https://bit.ly/2R3B36y
Коротка презентація: https://bit.ly/2ImY0xy (Укр), https://bit.ly/2zBJak4 (Eng)
Новина на сайті МЕРТ: http://bit.ly/2DDwr4o

#Privatization #Приватизація #PrivatizationReform
#Реформа_держпідприємств #корпоративне_управління #corporategovernance #MakingReformsHappen

Залишити відповідь