Украина Реформы

100 найбільших державних компаній закінчили 2017 рік з прибутком в 44,4 млрд грн, що майже на 38,5% більше ніж у 2016 році

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

100 найбільших державних компаній закінчили 2017 рік з прибутком в 44,4 млрд грн, що майже на 38,5% більше ніж у 2016 році. Загальна балансова вартість активів портфелю держкомпаній складала понад 1 509 млрд грн.

До списку найбільш прибуткових держкомпаній за результатом 2017 року належать:
➡️ ПАТ «НАК «Нафтогаз України»,
➡️ ДП «Адміністрація морських портів України»,
➡️ ПАТ «Центренерго»,
➡️ ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго»,
➡️ ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль».

Те, що найбільші державні підприємства перестали завдавати збитки державі – великий плюс. Водночас, переважна більшість держваних компаній як і раніше залишаються вкрай неефективними. Вихід у нас один – продовження реформи корпоративного управління тих стратегічних держкомпаній, що мають залишатись у власності держави, і прозора приватизація за ухваленим цього року законом решти підприємств.

Більш детально із фінансовими результатами найбільших державних підприємств можна ознайомитися безпосередньо у звіті: https://bit.ly/2R3B36y та короткій презентації: https://bit.ly/2ImY0xy.

Степан Кубів Max Nefyodov Kristina Pras Denis Shemyakin Dmitry Polansky Oleksandr Prykhodko Роман Кропивницкий Oleg Radutnyy

Залишити відповідь