Украина и ЕС

European Commission – PRESS RELEASES – Press release – Statement by Commissioner Gabriel on the Code of Practice on Online Disinformation

Источник: European Commission – PRESS RELEASES – Press release – Statement by Commissioner Gabriel on the Code of Practice on Online Disinformation

Government Office for European and Euro-Atlantic Integration

Боротьба з дезінформацією стала одним з основних факторів забезпечення національної безпеки України.

У Європейській Комісії також оцінили важливість даної загрози для громадян країн-членів ЄС та розробили у квітні цього року «Кодекс практики щодо дезінформації».

У документі пропонується інтернет-платформам Європи розробити та застосовувати загальний практичний кодекс поведінки з метою:
– забезпечення прозорості щодо рекламного вмісту, зокрема політичної реклами, а також обмеження параметрів таргетування для політичної реклами та зменшення виплат тими, хто розміщує подібну дезінформацію;
– забезпечення більшої ясності щодо функціонування алгоритмів та забезпечення сторонньої перевірки;
– полегшення доступу користувачів до різних джерел новин, що представляють альтернативні точки зору;
– впровадження заходів щодо виявлення та закриття фейкових облікових записів та вирішення проблеми автоматичних ботів;
– надання фахівцям, науковцям та державним органам можливості постійно стежити за дезінформацією в Інтернеті.

Минулого тижня інтернет-платформи та підприємства рекламної індустрії підтримали ініціативу Європейської Комісії та оприлюднили саморегулюючий Кодекс практик, який охоплює широке коло зобов’язань щодо боротьби з дезінформацією в Інтернеті.

Комісар ЄС з цифрової економіки та суспільства Марія Габріель привітала, публікацію Кодексу як крок у правильному напрямку. “Це важливий крок у вирішенні проблеми, яка все більше поширюється і загрожує довірі європейців до демократичних процесів та інституцій. Це перший випадок, коли підприємства галузі на добровільній основ погодилися на безліч саморегулюючих стандартів боротьби з дезінформацією”, – зазначила Марія Габріель.

Єврокомісія також створює незалежну Європейську мережу фахівців з перевірки фактів (фектчекерів) та безпечну Європейську онлайн-платформу з протидії дезінформації на підтримку мережі фектчекерів та наукових дослідників зі збору та аналізу транскордонних даних, а також доступу до даних ЄС.

Залишити відповідь