Украина и ЕС Украина Реформы

Зустріч з представниками Міністерства фінансів Литовської Республіки та делегації Європейського Союзу в Україні. Державна фіскальна служба на фінальній стадії обговорення проектів

Олександр Власов


Провів надзвичайно плідну зустріч з представниками Міністерства фінансів Литовської Республіки та делегації Європейського Союзу в Україні. Державна фіскальна служба на фінальній стадії обговорення проектів, що будемо реалізовувати протягом наступних чотирьох років в рамках Програми підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).
За даними Представництва ЄС, Угода щодо запуску програми планується до підписання у листопаді. ДФС отримає фінансову допомогу за двома напрямами: на удосконалення податкової та митної систем для отримання сучасної, ефективної та справедливої системи наповнення бюджету та розвиток IT-проектів. Переконаний, що за розвитком ІТ-систем та модернізацією ДФС – майбутнє, тому це вже не тренд, а необхідність. У результаті матимемо покращення бізнес-клімату та надання якісних, швидких послуг.
Разом з литовськими колегами плануємо розробити методологію е-аудиту, оновити критерії оцінки ризиків. Рекомендації щодо перегляду бізнес-процесів та критеріїв ризику допоможуть в перспективі ще більше скоротити кількість перевірок і робити акцент на моніторингу, інформуванні платників, проведенні інформаційних мікро-кампаній для підвищення рівня добровільної сплати податків.
У митному блоці мова йде про приєднання України до процедури спільного транзиту та імплементації NCTS, гармонізацію митного законодавства України з Митним кодексом ЄС про постмитний аудит, створення європейської системи фінансових гарантій під час доставки та випуску товарів у вільний обіг, тобто такої процедури, що була б сумісна з тими, які використовують держави-члени ЄС. І досвід Литви нам дуже цінний, адже всі ці етапи реформування країна вже пройшла.
Додам, що наші Стратегічні ініціативи розвитку ДФС до 2020 року повністю співпадають з рекомендаціями європейських колег. ДФС взяла на себе зобов’язання розвивати ІТ-складову – від впровадження автоматизованої системи управління персоналом до введення електронних процедур контролю за обігом підакцизних товарів.

Залишити відповідь