Украина и ЕС Украина Реформы

Конференція Європа без бар’єрів / Europe without Barriers «Анатомія кордону»

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Учора відбулася конференція Європа без бар’єрів / Europe without Barriers «Анатомія кордону». Захід присвячено обговоренню результатів дослідження практики перетину кордону України, під час якого було опитано понад 2000 респондентів на 20 автомобільних та пішоходних пунктах пропуску на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Білоруссю та Росією.

Виступаючи з вітальним словом, очільниця Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Olga Stefanishyna зазначила, що за останні 10 років в площині співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки між Україною та ЄС, вітчизняні прикордонні та інші правоохоронні органи державної влади користуються авторитетом та повагою від колег в країнах-членах ЄС.

Результати моніторингу функціонування безвізового режиму свідчать про те, що Українська сторона зробила багато кроків для виконання умов чинних договорів з ЄС щодо реадмісії та порядку перетину кордонів. Крім того, налагоджене співробітництво з такими органами ЄС, як Європол, Євроюст та Frontex.

Очільниця Урядового офісу відзначила, що сьогодні двостороннє співробітництво між Україною та ЄС направлене на затвердження нового порядку денного у сфері юстиції, свободи та безпеки, а також виконання концепції інтегрованого управління кордонами. У цьому зв‘язку в Україні буде створена Міжвідомча робоча група з питань кооринації інтегрованого управління кордонами, яку очолить Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Серед питань, що підінімалися в ході конференції були проблеми реконструкції наявних та побудови нових пунктів пропуску, ремонту доріг, джерел фінансування прикордонної інфраструктури, черг на кордоні, корупції, дружності кордону до мандрівників, безпеки та прав людини на кордоні, нових процедур і правил, міжвідомчої та міжнародної співпраці.

Залишити відповідь