Украина и ЕС Украина Реформы

Навчальний візит лідерів громадської думки ЄС та США до України організований Центр “Нова Європа”

Ivanna Klympush-Tsintsadze зустрілася з делегацією лідерів думок із держав Євросоюзу та США, які приїхали до Києва, аби ближче познайомитися з політичною, безпековою, економічною та соціальною ситуацією в Україні. Під час навчального візиту гості хочуть розібратися в тому, як відбувається реформування країни в різних сферах, як вирішуються питання безпеки, та як впливає на ситуацію наближення президентських і парламентських виборів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла гостям про пріоритети українських реформ та про виклики, з якими країна зіштовхується на цьому шляху. Крім тривалої зовнішньої агресії з боку РФ, це також інформаційна війна та засилля маніпуляцій, активізація на тлі передвиборчого періоду реваншистських та популістських сил. Говорячи про економічну складову та підвищення інвестиційної привабливості країни, Віце-прем’єрка розповіла про вже здійснені перетворення, такі як реформа сфери публічних закупівель, очищення банківської системи, дерегуляція в багатьох галузях, а також наголосила на важливості ухваленого сьогодні Кодексу України з процедур банкрутства #8060. Проте необхідність значних щорічних витрат на безпеку та оборону, погашення дефіциту пенсійного фонду та обслуговування зовнішніх боргів, а також острахи іноземних інвесторів стосовно недосконалості роботи судової системи та безпечності інвестицій в Україну, частина якої окупована РФ, стримують економічне зростання.
Вона наголосила на тому, що наразі український Уряд зосереджений на реформуванні одночасно багатьох сфер, серед яких найбільш актуальними є реформа системи охорони здоров’я, освітня реформа, децентралізація, реформи в енергетиці та ін.

Віце-прем’єрка також розповіла про стан співпраці та допомогу ЄС, виконання Україною Угоди про асоціацію, а також плани з поглиблення інтеграції у чотирьох пріоритетних сферах (інтеграція до цифрового та енергетичного ринків ЄС, а також спрощення торговельних бар’єрів (митні процедури) і реформування у сфері юстиції, свободи та безпеки).
Учасники делегації ставили питання щодо перебігу процесу євроінтеграції, використання досвіду інших країн, які теж ідуть цим шляхом, стану законодавчого забезпечення цього процесу, про боротьбу з популізмом напередодні виборів та інше.

Гості зазначили, що приємно вражені побаченим в Україні і тим, скільки тут робиться для змін на краще.

Навчальний візит лідерів громадської думки ЄС та США до України організований Центр “Нова Європа” / New Europe Center за підтримки Німецького фонду Маршалла The German Marshall Fund of the United States і триває кілька днів.

Залишити відповідь