Украина НАТО

Окремий розвідувальний батальйон Десантно-штурмових військ завоював срібло на міжнародних навчаннях «Eх Cambrian Patrol» у Великобританії

Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

Окремий розвідувальний батальйон Десантно-штурмових військ завоював срібло на міжнародних навчаннях «Eх Cambrian Patrol» у Великобританії

В провінції Брекон (Уельс, Великобританія) в долині “Чорні гори” завершилися щорічні міжнародні начання «Eх Cambrian Patrol».
Упродовж тижня 127 команд з 27 країн демонстрували свою майстерність в проходженні 80-кілометрового маршу і в виконанні різних бойових завдань. Українські розвідники обігнали 13 команд, 8 з яких, згодом, зїйшли з дистанції.

Змагальні навчання «Eх Cambrian Patrol» проводяться з 1959 року, коли група солдатів територіальної армії Уельсу розробила курс тренувань для вихідних, який включав в себе марш-кидок на довгу дистанцію через кембриджські гори і закінчувався стріляниною на полігоні. З кожним роком на змагання залучаються все більше міжнародних учасників.

В кінці змагань відбираються найкращі команди, які нагороджуються золотими, срібними та бронзовими медалями.
У цьогорічних змаганнях команди були поділені на 7 потоків по 18 команд в кожній. Разом з українцями в марші брали участь підрозділи з Білорусії, Молдови, Угорщини.

Загалом у навчаннях було 11 точок, протяжність маршруту 80 кілометрів – це якщо ідеально ходити, а якщо враховувати, що наші воїни десь йшли в обхід, (високі гори, і йти по ним дуже тяжко висота гір складала близько 420-670 метрів та ступінь наклону від 45 до 70 градусів) тому протяжність маршу українських десантників досягнула 85-95 кілометрів.

Кожний учасник ніс на собі 2 рюкзака загальна вага яких складала 41 кілограм, зброя, подвійний боєкомплект, радіостанція з 4 батареями.
«Дистанція змінилася з 80 на 95 кілометрів, нам заборонили користуватися приладами навігації, і до того ж приготували для нас декілька несподіваних сюрпризів», – розповідає капітан команди молодший лейтенант Антон Чернявський.

Основний акцент організатори зробили на командну роботу, яка полягала у виконанні завдань по розкриттю місця положення супротивника, знищенню незаконного озброєного формування, наданню першої медичної допомоги, звільненню і евакуації заручників, а також подоланню водних перешкод.

На точці 1 відразу ж після старту, українські розвідники почали надавати першу медичну допомогу так як відбулася імітація авіакатастрофи вертольоту в якому лежав чоловік з відірваною ногою, поблизу вертольоту лежала непритомна жінка та чоловік який знаходився у стані аффекту. Бійці оглянули місце катастрови та виявили, що людина з відірваною ногою являються військовими з Британії, а інший чоловік та жінка військові дружніх сил НАТО.
Катастрофа сталася тому, що терористи використали переносні протиповітряні комплекси «МОЖЛИВО» «ПЗРК2 -стріла».

На точці 2 розвідка об’єкту, учасникам потрібно було розвідати всього одну з трьох координат, але українські десантники вирішили розвідати дві точки, щоб перестрахуватися та мати більш широке уявлення про супротивника. Ворожі сили складали 7-9 військових, озброєні АК-47 (макети), організовані дуже добре, охороняли протиповітряні комплекси та міномети, знаходились вони там близько 3-4 тижнів, посилення в охороні відбувалося з 02 до 04 годин ранку.
Точка 3 та 4 водна переправа, вода 3-5 градусів, доповідь умовному командиру та отримання завдання на наступний день.

На точці 6 пройшовши 8-10 кілометрів та занурившись трішки в ліс учасники наткнулися на мінне поле, знайшовши на ньому 2 протипіхотні 1 протитанкову та 2 радіокеровані міни.
Точка 8 українські розвідники відмічені інструкторами Великобританії як одна з кращих команд так як на розпізнаванні техніки бійці розпізнали 14 з 15 танків САУ та броньованих автомобілів.

На точка 9 українську команду знову відмітили як одна з найкращих команд між інтернаціональними. На точці хлопці відпрацювали захоплення в полон два ворога один з яких жінка, проявши велику стійкість та блискавичну реакцію. При допиті полоненого вдалося з`ясувати важливі дані які на фінальній вправі хлопцям дуже допомогли, також знайшли карту на якій було відмічено стратегічно важливі напрямки руху на лінії оборони.

На точці 11 (хлопці жартома її назвали «останнє коло пекла») зайшли в тепле приміщення де сиділо два військових по умовам то був командир батальйону, українських вовків привітали з чудовими показниками у навчаннях та подякував за участь.
До речі, на навчаннях десантників прозвали «українськими вовками» не просто так, після того як в горах розвідники знайшли щавель, та пригостили британських колег. Коли вони запитали чи ви самі їсте його, розвідники сказали, що вовки траву не їдять.
У результаті навчань українські розвідники Десантно-штурмових військ ЗС України стали другими. Срібні медалі їм вручив командир 160-ї піхотної бригади ЗС Великобританії.

Міжнародні навчання «Eх Cambrian Patrol» у Європі вважаються практично найскладнішим. Цю дистанцію проходять одиниці. Небагатьом вдавалося успішно проходити цю дистанцію, і вже точно не усім завойовувати призові місця.

Українським десантникам це вдалося, ще раз довівши на світовій арені, що наша армія в числі найсильніших.

Юлія Федоренко, Прес-служба командування Десантно-штурмових військ ЗС України

Залишити відповідь