Украина и ЕС Украина и США Украина Реформы

Реформа ДФС

Олександр Власов з Александром Волощуком та Анатолієм Александровим.

Наша делегація повернулася з міжнародного податкового саміту, що минулого тижня проходив у Лісабоні. Провели ряд цікавих зустрічей, так би мовити, «без краваток», з керівниками податкових служб Норвегії, Естонії та Азербайджану. Домовилися на експертному рівні відпрацьовувати ідеї щодо подальшої автоматизації процесів адміністрування, розширення кількості сервісів для платників, максимального спрощення сплати податків.
Курс на електронізацію ми вже розпочали і доволі успішно, як на мене. Тепер будемо удосконалюватись. Адже платникам повинно бути зручно. Вони повинні мати можливість отримувати необхідну для них інформацію в будь-який час в будь-якому місці. Тобто основний принцип такий, що податкові служби зобов’язані підлаштовуватись під платника, а не навпаки. А зручні та зрозумілі сервіси дозволять врешті-решт підвищити рівень добровільної сплати податків.
Вже дав команду визначитися з форматом спілкування наших спільних робочих груп. А з азербайджанськими колегами ще й домовилися про підписання меморандуму щодо обміну податковою інформацією.
На конференції не раз чули, що чимало податкових адміністрацій світу по справжньому вже стали цифровими. Це дало можливість скоротити витрати служб на початковому етапі на 5%. Приклад з досвіду Канади: контакт з платниками налагоджений через профільні додатки. А коли зіткнулися з проблемою телефонного шахрайства – ділки дзвонили платникам від імені податківців і вимагали сплатити борги, то ввели систему сповіщення про будь-які зміни в рахунках. До сервісу вже підключені майже 900 тис платників.
В США діє такий принцип: щоб більше було якісних та зручних сервісів, тим максимально великий обсяг інформації повинні надавати платники. І чим коректніше вона буде, тим швидше буде наданий сервіс. У той же час в Америці врахований і той фактор, що не всі платники мають доступ до Інтернету. Тому працює система смс-повідомлень через захищені канали зв‘язку.
Неодноразово підіймалася і тема використання blockchain в контексті адміністрування та посилення контролю. Ми теж будемо аналізувати, як застосувати технологію в українських реаліях.

Залишити відповідь