Украина и ЕС

??️??️ Ivanna Klympush-Tsintsadze зустрілася з делегацією Європейської Ради з міжнародних відносин

??️??️ Ivanna Klympush-Tsintsadze зустрілася з делегацією Європейської Ради з міжнародних відносин. Ішлося про внутрішньополітичну ситуацію в Україні, процес реформування ключових галузей, імплементацію Угоди про асоціацію Україна – ЄС, прогрес у торговельних відносинах з ЄС, загрози економічного популізму та протекціонізму, імідж України в Євросоюзі, роль громадянського суспільства у становленні інституційної спроможності тощо.

Віце-прем’єрка зазначила, що для України надзвичайно важливо залишатися у фокусі політики Європейського Союзу. Активна й об’єктивна громадська підтримка ЄС України допоможе консолідувати політичні сили обох сторін. «Із наближенням виборів в Україні існує великий ризик того, що реваншистські сили із зовнішньою підтримкою намагатимуться зруйнувати спадщину Революції Гідності. Та, попри ці ймовірні загрози, Уряд разом із Парламентом працюють над незворотністю євроінтеграційних процесів», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Своєю чергою, Голова делегації Європейської Ради з міжнародних відносин, колишня Президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга розповіла про те, як бачать Україну за кордоном. «Сумно констатувати, але імідж України у деяких державах ЄС залишається негативним і над цим потрібно працювати», – підкреслила вона. На жаль, рівень цинізму та суб’єктивного прагматизму достатньо високий серед ділових кіл окремих країн ЄС. Багато хто там виступає за продовження спільного бізнесу з Росією та поступове зняття санкцій з РФ. «Ви повинні боротися не тільки за мир на власних кордонах, а й за імідж України у світі. Це той фронт, що потребує значного підсилення», – зазначила Вайра Віке-Фрейберга.

ℹ️ Довідково: Європейська Рада з міжнародних відносин (ECFR) – європейський think tank, що аналізує теми зовнішньої політики та безпеки. Організація ставить перед собою мету зміцнення загальної та узгодженої політики європейських країн у цих сферах. Її засновниками стали в 2007 році 50 представників політичних еліт європейських країн, що прагнуть посилити роль Європи у світовій політиці. Є першим пан’європейським аналітичним центром, що має представництва у семи столицях ЄС – Берліні, Лондоні, Мадриді, Парижі, Римі, Софії та Варшаві.

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Залишити відповідь