Украина и ЕС

У цифровому ринку ЄС сьогодні відбуваються значні трансформації. Всі 28 країн-членів ЄС домовилися про практично повне знесення регуляторних бар’єрів у даній сфері

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

У цифровому ринку ЄС сьогодні відбуваються значні трансформації. Всі 28 країн-членів ЄС домовилися про практично повне знесення регуляторних бар’єрів у даній сфері. І Угода про асоціацію між Україною та ЄС має всі необхідні можливості для того, щоб Україна брала участь у цих процесах. Про це зазначила керівник експертної групи з питань співробітництва в окремих секторах економіки Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Yuliya Garyacha під час свого виступу на щорічній конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Активній інтеграції України у цифровий ринок ЄС сприяє правове наближення національного законодавства до норм права ЄС та виокремлення даної сфери, як одного з основних пріоритетів для подальшої галузевої інтеграції між Україною та ЄС, що було підтверджено результатами 20го саміту Україна-ЄС.

У серпні Українська сторона направила до Європейської комісії проект Дорожньої карти інтеграції до цифрового ринку ЄС. Особливістю даного документу є те, що зобов’язання щодо його виконання братиме на себе не тільки Україна, але й Європейська сторона.

Керівник експертної групи зауважила, що Україна вже має досить значний поступ щодо інтеграції до ЄС у даній сфері. Прикладом цього є прийняття законів України «Про електронні довірчі послуги» від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII, який набере чинності вже незабаром 07 листопада, а також функціонування Закону «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» від 07 лютого 2017 року № 1834-VIII, а також відповідних підзаконних актів спрямованих на їхню реалізацію.

Конференція проходить за підтримки проекту Громадська синергія / Civic Synergy, що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародний фонд “Відродження”.

Залишити відповідь