RussiaGate Украина Реформы

Сьогодні в Брюсселі головний аналітик УЦЄПу Dmytro Naumenko провів презентацію дослідження “Транзит російського газу через Україну після Північного Потоку 2: аналіз сценаріїв”

Ukrainian Centre for European Policy додає 2 нові світлини.

Сьогодні в Брюсселі головний аналітик УЦЄПу Dmytro Naumenko провів презентацію дослідження “Транзит російського газу через Україну після Північного Потоку 2: аналіз сценаріїв”. Вважаємо, що це дуже важливо, адже в ЄС мають знати не тільки точку зору української влади на ці процеси, але й громадськості, яка спроможна надати якісну аналітику на цю тему.

Відомо, що за певних умов газопровід “Північний Потік 2” являє серйозну загрозу енергетичній безпеці Європейського Союзу, перш за все тому, що створює додаткові ризики залежності від одного постачальника газу. На сьогодні найкращим варіантом для ЄС буде відкласти цей проект до тих пір, поки реальна потреба у додаткових трубопроводах, питання їх регулювання і, врешті-решт, геополітичні суперечності не будуть повністю з’ясовані.

Тільки якщо вдасться спрогнозувати тривалий і стійкий дефіцит імпортного газу на ринку ЄС, який не зможуть покрити існуючі трубопроводи та гнучкий імпорт зрідженого газу, нова гілка ПП-2 може отримати дозвіл на рівні ЄС, адже стратегічно це вже матиме сенс для Європи.

Разом з цим, Україна також має зробити свою частину роботи для того, щоб підвищити свою конкурентоспроможність на цьому ринку.

Стратегічно Україна має завершити процес розділення Нафтогазу та об’єктів ГТС/ПГС на окремі бізнеси і почати пошуки міжнародного партнера для керування своєю газовою транзитною системою після 2019 року.

Потужність українських підземних сховищ газу є найвищою в Європі, дорівнює майже третині потенціалу ЄС-28 та на сьогодні недостатньо використовується. Враховуючи доступну інфраструктуру, Україна може бути найвірогіднішим кандидатом на Східноєвропейський газовий хаб і розраховувати на підтримку ЄС на політичному рівні, щоб створити нову, засновану на правилах ЄС, інфраструктуру для газової торгівлі з Росією за конкурентними правилами ЄС.

Це дослідження стало можливим завдяки партнерству з Konrad Adenauer Stiftung Ukraine Konrad-Adenauer-Stiftung.

Залишити відповідь