Украина Реформы

Сьогодні Рада ухвалила за основу законопроект про прилеглу зону

Ірина Фріз / Iryna Friz

Сьогодні Рада ухвалила за основу законопроект про прилеглу зону! Дякую спікеру парламенту Андрій Парубій за принципову позицію щодо розгляду цього законопроекту та колег за підтримку.

Нарешті, за багато років, що минули з часу ратифікації Міжнародної Конвенції з морського права, ми зробили перший крок з реалізації суверенного права на встановлення національного режиму у прилеглій зоні. Таким чином, Україна може отримати додаткові 12 миль для здійснення контролю та боротьби з порушниками, контрабандистами й тими, хто ігнорує режим закритих портів в анексованому Криму.

Я сподіваюся на швидке повернення законопроекту до сесійної зали для проходження другого читання і підтримку наших колег з різних політичних сил, незважаючи на виборчу кампанію та розбіжності у поглядах. У нас є шанс істотно посилити морські позиції України та впровадити норми, що є в законодавстві багатьох країн-партнерів.

Де-факто цим Законом Україна зможе збільшити територію контролю на Чорному морі удвічі. Вкрай важливою нормою, що пропонується Законом є те, що у Прилеглій зоні усім суднам забороняється відключення автоматичної ідентифікаційної системи (АІС). Це дозволить встановити прозорість в акваторії Чорного та Азовського морів, ефективно контролювати рух суден, запобігати численним фактам відключення АІС для здійснення порушниками незаконних заходів в закриті порти Криму, а також здійснення незаконної перевалки вантажів у морі на шкоду національним інтересам України.

Законопроект був розроблений та погоджений з @Міністертво за Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Міністерство юстиції України, Державна Прикордонна Служба України та Міністерство оборони України.

Одеський Прикордонний Загін Катерина Яресько

Залишити відповідь