Украина Реформы

Урядом виділено біля 3 млн. грн. субвенції на житло для ВПО та підтримку територій, постраждалих від збройного конфлікту

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України

❗✅Урядом виділено біля 3 млн. грн. субвенції на житло для ВПО та підтримку територій, постраждалих від збройного конфлікту
ℹ️14 листопада 2018 року, Урядом прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України», що дозволить здійснити розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 2 897 178,00 гривень на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України.

Необхідно зазначити, що за виділені кошти місцевим громадам планується придбання у комунальну власність 10 квартир на вторинному ринку нерухомого майна (сума субвенції 692 000,00 грн.) та капітального ремонту 34 квартир комунальної власності, для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.

В результаті це дозволить приблизно 160 внутрішньо переміщених осіб отримати житло для тимчасового проживання. Нагадаємо, що відповідно до підпунктів 1-3 пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 2017 року № 769 субвенція спрямовується на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, зокрема на:

? будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності, в тому числі об’єктів соціального призначення, для надання житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам;

? реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам;

? придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.

❗Одним з обов’язкових умов надання субвенції є співфінансування відповідних заходів з державного та місцевого бюджетів в співвідношенні 50/50. Згідно з пунктом 6 Постанови виконавчі органи відповідних місцевих рад, а в разі їх відсутності відповідні військово-цивільні адміністрації подають переліки об’єктів і заходів, видатки на які здійснюватимуться за рахунок субвенції, на погодження до #МТОТ.

Принагідно звертаємо увагу, що за ініціативи МТОТ 11.07.2018 внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.2017 № 769, згідно яких застосування субвенції розширено на всі регіони України в частині реалізації права внутрішньо переміщених осіб на житло.

Ирина Калупаха, начальник Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва:
«МТОТ сподівається на те, що в наступному році буде збережена тенденція збільшення суми коштів з державного бюджету на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України».

Залишити відповідь