Украина Реформы

Сучасні технології будівництва доріг

Офіс ефективного регулювання

Чому в Україні така якість доріг? Звісно ж, дається взнаки брак фінансування та надлишок корупції. Але також значну роль грають відсталі технології.

По всьому світу – від США до Норвегії використовується перевантажувач асфальтобетонної суміші. Суть технології в тому, що в перед укладкою асфальтобетонна суміш ретельно перемішується і підігрівається до необхідної температури в перевантажувачі та безперервно подається на асфальтоукладальник, що забезпечує однорідне дорожнє покриття і зменшує вірогідність утворення ям і колійностей в майбутньому.

Від початку використання технології термін експлуатації асфальтних доріг зріс з 5 до 11 років, а бюджет на утримання скоротився втричі протягом 10-ти років. Впровадження цієї технології при будівництві доріг державного значення дозволить за рік-півтора зекономити 10-15 млрд грн бюджетних коштів. Щоб це стало можливим, необхідно внести зміни в державно-будівельні норми (ДБН). До кінця листопада проект оновлених норм буде презентовано в Мінрегіоні. Слідкуйте за новинами

#FORBIZ #EU4Business

Oleksiy Honcharuk Volodymyr Omelyan Міністерство інфраструктури України Vladyslav Prytomanov Артур Шляхетко Zoya Melnyk

Залишити відповідь