Украина и ЕС

Десята група поранених українських військовослужбовців прибула на реабілітацію до польського міста Осек завдяки зусиллям українсько-польської громадської програми

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukra
??️??️ Десята група поранених українських військовослужбовців прибула на реабілітацію до польського міста Осек завдяки зусиллям українсько-польської громадської програми, благодійного фонду «Добрий Брат. Благодійний Фонд» та у взаємодії з Головним управлінням морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України #ГУМПЗ_ЗСУ / The tenth group of wounded Ukrainian servicemen arrived for rehabilitation in the Polish city of Osek within the framework of the Ukrainian-Polish social program, the Charity fund “Good Brother” and in co-operation with the Main Department of Moral and Psychological Support of the Armed Forces of Ukraine #MDMSS_AFU.

25 військовослужбовців різних підрозділів Сухопутні війська ЗС України та Десантно-штурмових військ #ДШВ_ЗСУ, які отримали поранення на сході України під час участі в бойових діях Антитерористичної операції та Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведуть декілька тижнів у рекреаційно-реабілітаційному центрі у Республіці Польща.

За чотири роки існування програми вже понад 200 поранених військовослужбовйів пройшли там лікування та реабілітацію. У Польщу українських воїнів почали відправляти групами з 20-30 осіб з 2014 року.

Ініціатива стала можливою за сприяння громадянина Польщі #Mariusz_Markowski Маріуша Марковскі, який є співвласником рекреаційно-реабілітаційного центру «Добрий брат». Розташований він у польському містечку #Осек поблизу Гданська і спеціалізується на реабілітації пацієнтів з ортопедичними і неврологічними захворюваннями. А також пацієнтів, які потерпають від дисфункцій опорно-рухового апарату і фантомного болю.

Спочатку благодійники пропонували реабілітацію тільки діючим військовослужбовцям, а наразі займаються також і тими, хто звільнений з військової служби. Коли відправляли на реабілітацію першу групу, планували підтримати конкретних військовослужбовців ДШВ ЗС України та військових частин ССО ЗС України. Потім проект поширився на решту підрозділів Сухопутних військ, а згодом і на бійців Нацгвардії, Державної прикордонної служби, добровольчі батальйони, волонтерів тощо.

Реабілітаційний центр у Польщі за один раз може прийняти групу з 33 осіб, але військові потребують додаткової роботи з лікарями. Головним компонентом програми є індивідуальна терапія з реабілітологами. Також військовим надають професійну допомогу й психологи.

Початковим етапом формування кожної групи військових, яких відправлять на реабілітацію, є відбір кандидатів за медичними показниками. Потім діагноз перевіряють, щоб співпадав із профілем рекреаційно-реабілітайного центру, і починається етап оформлення документів для виїзду за кордон.

– Військові, які проходять у нас реабілітацію, щодня отримують до шести реабілітаційних процедур, – розповідає Якуб Марковскі – директор центру. – Це, зокрема, водні процедури (вихрові ванни нижніх і верхніх кінцівок, масажні ванни, сухий водний масаж), лазеротерапія, магнітотерапія, світлолікування (прилади Bioptron та Solux), місцева кріотерапія, грязі,
електротерапія і масаж класичний.

Та найголовнішим компонентом програми є індивідуальна терапія з реабілітологом.

– Під час її проходження пацієнт отримує процедури з максимальним урахуванням особливостей його організму, поранення, інших не менш важливих чинників, – приєднується до розмови реабілітолог Рената Шульца. – Так, інколи хлопцям дуже й дуже боляче, вони ледь не плачуть од болю, оскільки ми намагаємося змусити працювати кінцівки, які тривалий час були бездіяльними. А це досить болючий процес. Але саме завдяки такому комплексному підходу в хлопців починають функціонувати руки й ноги. Всі фізіотерапевти, які працюють у центрі, є висококваліфікованими фахівцями з магістерським ступенем. І вони роблять все можливе, щоб повернути хлопців до більш-менш повноцінного життя.

Керівництво фонду «Добрий брат» подбало і про те, щоб наші вояки отримували і психологічну допомогу –
забезпечуємо військовим професійну допомогу українських психологів, які супроводжують групу з України і працюють в центрі з нашими військовими на волонтерських засадах.

Фото: Добрий Брат. Благодійний Фонд Dobry Brat. Centrum Rehabilitacyjno Rekreacyjne Військо України

Посольство Республіки Польща у Києві / Ambasada RP w Kijowie Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі Ministerstwo Obrony Narodowej Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych #StrongerTogether

Залишити відповідь