Украина и ЕС

У Києві пройшла конференція “Європейський вибір України: прогрес і перспективи”. Метою заходу стало обговорення результатів та перспектив впровадження Угоди про асоціацію в Україні

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

У Києві пройшла конференція “Європейський вибір України: прогрес і перспективи”. Метою заходу стало обговорення результатів та перспектив впровадження Угоди про асоціацію в Україні.

Під час конференції також відбулося привітання переможців Конкурсу молодіжних есе на тему європейської інтеграції та презентація двох книг CEPS“Поглиблення відносин між ЄС та Україною: що, чому і як?” та “Боротьба за належне врядування у Східній Європі”.

Хюг Мінгареллі, Посол, Голова Представництва ЄС в Україні, нагадав, що за підписання Угоди про асоціацію Україна заплатила високу ціну, тому обов’язком кожного повинно бути її належне впровадження. Посол також зазначив, що ЄС відкритий для України, але зосереджуватись необхідно не на членстві як такому, а на процесі перетворення та модернізації нашої країни. Разом з тим, затвердження Урядом Плану заходів з виконання Угоди та Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди є підтвердженням політичної волі її впроваджувати.

Ольга Стефанішина, генеральний директор Урядового офісу, зазначила, що чотири пріоритетні сфери поглибленого секторального співробітництва, закріпленні у спільній заяві за підсумками 20-го саміту Україна-ЄС, свідчать про визнання прогресу України та про використання інструментів, закладених Угодою. Також Olga Stefanishyna наголосила, що для ефективного процесу європейської інтеграції вкрай необхідна активна двостороння робота та співпраця з ЄС.
Крім того, учасники конференції наголосили на важливості комунікувати переваги та результати впровадження положень Угоди про асоціацію серед громадян України.

Серед запрошених гостей конференції також були Костянтин Єлісєєв, заступник Глави Адміністрації Президента, Taras Kachka, радник Міністерства Закордонних Справ України, Iryna Bekeshkina , Директор Democratic Initiatives Foundation-Фонд “Демократичні Ініціативи” Тарас Ткачук, Старший експерт з економічних питань DiXi Group, Леонід Літра, старший аналітик Центр “Нова Європа” / New Europe Center, Андреас Умланд, старший науковий співробітник Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, Veronika Movchan, директор з наукової роботи Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Конференцію у рамках проекту “Розуміємо Угоди про асоціацію і поглиблені та всеохоплюючі зони вільної торгівлі ЄС з Україною, Молдовою та Грузією” у співпраці з Громадська синергія / Civic Synergy

Залишити відповідь