Украина Реформы

ДФС і легальний бізнес об’єднують зусилля

Олександр Власов

ДФС і легальний бізнес об’єднують зусилля. Разом із офіційними учасниками паливного ринку плануємо виявляти та ліквідовувати тіньових об’єктів реалізації пального. Мова йде про нелегальні автозаправні станції та автомобільні газозаправні комплекси.
І якщо контрабандні потоки через пункти пропуску ми перекрили, то неконтрольованою залишається, так звана, «зеленка». А вона вже поза межами компетенції митників.
По аналогії з мобільним додатком «Легальний акциз», що дозволяє визначити легальні точки продажу алкогольних та тютюнових виробів та підозрілі місця реалізації підакцизних товарів, будемо разом визначати місця незаконного продажу палива і відповідно реагувати. Ця інформація буде абсолютно публічною і споживачі зможуть навіть самі інформувати про наявність таких тіньових АЗС. Це, так би мовити, інтерактивна карта, де буде зазначений населений пункт та вулиця, де розташована нелегальна заправка.
Разом з учасниками ринку підпишемо меморандум та плануємо визначитися з удосконаленням механізму демонтажу тіньових АЗС та умовами зберігання пального з таких автозаправних станцій.
Ще на початку листопада я підписав лист на адресу голів облдержадміністрацій та Київської міської держадміністрації щодо організації спільних заходів з припинення діяльності нелегальних АЗС. ДФС вже розроблений план заходів з протидії тіньовому ринку палива, який передбачає створення робочих груп з відпрацювання об’єктів торгівлі пальним, проведення фактичних перевірок мереж АЗС щодо виявлення порушень податкового законодавства, встановлення місць знаходження нелегальних автозаправних пунктів.
Лише за місяць за участі працівників податкової міліції відпрацьовано 222 об’єкти торгівлі пальним, 63 з яких припинили та не здійснюють діяльність з реалізації пально-мастильних матеріалів. На 65 торгових точках встановлено факти порушення вимог чинного законодавства. Мова йде про реалізацію пального без державної реєстрації, відсутність необхідних дозвільних документів та сертифікатів якості пального, а також документації, що підтверджує законність походження пального.
З незаконного обігу вже вилучено майже 772 тонни пального на 21 млн грн, а також промислове обладнання для зберігання та відпуску на понад 22 млн грн, 12 незаконних АЗС демонтовано.
І, як результат, позитивні надходження акцизного податку до бюджету. У жовтні до державної казни перераховано майже 6 млрд грн, що на 800 млн грн більше, ніж у вересні.

Залишити відповідь