RussiaGate Украина и США Украина Реформы

Половина енергоблоків українських АЕС вже переведені з російського на американське ядерне паливо

Ukraine Now

Половина енергоблоків українських АЕС вже переведені з російського на американське ядерне паливо

Тисячна за рахунком паливна збірка для реакторів типу ВВЕР-1000 виробництва компанії Westinghouse (США) незабаром надійде на Южно-Українську АЕС у складі перевантажувальної партії палива ТВС-WR.

Про це повідомляє шведській підрозділ компанії Westinghouse – Westinghouse Electric Sweden AB (Вестерос, Королівство Швеція).

▪Стратегія до 2035 року

Під час візиту на підприємство Westinghouse Electric Sweden AB делегації з Енергоатому, перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков відзначив, що відвантаження для української АЕС тисячної збірки палива Westinghouse є визначною подією в багаторічному співробітництві Енергоатома та Westinghouse. «Атомна генерація відіграє ключову роль в електроенергетиці України, забезпечуючи виробництво більше половини усієї електроенергії в країні. Прийнята українським Урядом в минулому році нова Енергетична стратегія на період до 2035 року передбачає продовження термінів експлуатації діючих енергоблоків АЕС; підвищення їх номінальної потужності і підвищення ефективності її використання; добудову енергоблоків на Хмельницькій АЕС, а також вибір реакторних технологій для будівництва нових атомних енергоблоків на заміщення потужностей АЕС, які будуть виводитися з експлуатації після 2030 року. Виконання усіх цих завдань можливе лише за умови успішної диверсифікації джерел постачання свіжого ядерного палива на українські АЕС, створення ефективної системи поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами та впровадження найсучасніших ядерних технологій. Все це напрямки для сьогоднішнього і майбутнього співробітництва Енергоатома та Westinghouse», – підкреслив Олександр Шавлаков.

▪З 2021 року на американське паливо перейде і РІвненська АЕС

Виступаючи на урочистій нараді з нагоди відвантаження тисячної збірки, на якій обговорювались перспективи розвитку співробітництва між Енергоатомом та Westinghouse, перший віце-президент Енергоатома нагадав, що у січні поточного року було підписано доповнення до контракту з Westinghouse, яким передбачається розширення обсягів та «географії» поставок свіжого ядерного палива на українські АЕС. «Наразі паливо Westinghouse використовується на 6 енергоблоках українських АЕС, а після 2021 року воно буде завантажено в 7-мий з 13-ти українських атомних енергоблоків з реакторами ВВЕР-1000. До Южно-Української та Запорізької АЕС приєднається Рівненська АЕС. Крім того, планується розгорнути виробництво комплектуючих (головок і хвостовиків) для паливних касет Westinghouse на потужностях нашого ВП «Атоменергомаш», – додав технічний директор Енергоатома.

▪Підключення до європейської енергетичної мережі ENTSO-E

Він наголосив, що корпоратизація НАЕК «Енергоатом», яка почалася в минулому році, відкриє нове вікно можливостей для спільної реалізації нових амбітних проектів. «Сьогодні стратегічною метою України є імплементація Угоди про асоціацію з ЄС і інтеграція об’єднаної енергосистеми України до європейської мережі ENTSO-E, створення можливостей для експорту та імпорту електричної енергії. На порядку денному знаходяться реформування ринку електроенергії, модернізація електроенергетичної інфраструктури, імплементація Третього енергетичного пакета, добудова третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Усім переліченим цілям органічно відповідає один з найперспективніших проектів в енергетичній галузі України – «Енергетичний міст «Україна – ЄС», схвалений Урядом України. Проект передбачає розширення існуючого «Бурштинського острову» шляхом підключення до нього енергоблока №2 ХАЕС та відновлення існуючої лінії електропередач 750 кВ «Хмельницька АЕС – Жешув (Польща)». Цей проект стане першим кроком до інтеграції ОЕС України до Європейської мережі ENTSO-E», – пояснив технічний директор Енергоатома

▪Енергетичний міст «Україна – ЄС»

Він підкреслив, що ключовою особливістю проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС» є те, що довгостроковий контракт на експорт електроенергії з енергоблока №2 Хмельницької АЕС буде служити фінансовим інструментом залучення коштів для добудови третього та четвертого блоків ХАЕС. «А це, у свою чергу, дозволить залучити експортне кредитування для поставки обладнання ядерного острова, ядерного палива першого завантаження і окремих видів спеціального обладнання і послуг. Дуже важливою складовою цього проекту є заходи щодо підвищення номінальної потужності енергоблоків та ефективності її використання, реалізація яких дозволить компенсувати виведення з енергосистеми України енергоблока №2 ХАЕС на період до введення в експлуатацію енергоблоків №3 і №4. Роботу за цими напрямками Енергоатом з Westinghоuse почали ще наприкінці 2016-го року з пілотного проекту на 3-му енергоблоці Южно-Української АЕС», – додав Олександр Шавлаков.

▶ Читайте також:
Україна запустила енергоблок ЮАЕС на американському ядерному паливі
https://www.facebook.com/uanow/posts/1879126572108554

Як будують сховище ядерного палива у Чорнобильській зоні, яке позбавить Україну ядерної залежності від Росії
https://www.facebook.com/uanow/videos/790141734650137/

Залишити відповідь