Украина и мировые банки Украина Реформы

Світовий банк підтримуватиме розвиток електроакумулюючих станцій у світі та в Україні

Світовий банк підтримуватиме розвиток електроакумулюючих станцій у світі та в Україні!

Необхідність розвитку електроакумулюючих систем в Україні розглянули на нараді, ініційованій World Bank, за участю представників Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, НЕК “Укренерго” – NPC Ukrenergo, бізнесу та експертів.

Фахівці Світового банку представили нову програму обсягом 1 млрд доларів для фінансування проектів електроакумулюючих систем у країнах із низьким і середнім рівнем доходу. Таким чином, передбачається стимулювати використання відновлюваних джерел енергії та підвищувати енергобезпеку.

Як показує світова практика, щороку провідні країни світу нарощують потужності «чистої» енергетики і водночас широко впроваджують електроакумулюючі системи.

За статистичними даними, впродовж останніх кількох років вартість електроакумулюючих систем зменшилася у 5 разів: з 1000 доларів за 1 кВт у 2010 р. до 209 доларів за 1 кВт у 2017 році.

За оцінками «Bloomberg NEF» (BNEF, https://about.bnef.com), ціна батарей ще знизиться до 130 доларів за кВт у 2030 році.

При цьому, як інформує BNEF, ринок електроакумуляційних станцій збільшиться до 125 ГВт у 2030 році і залучить понад 100 млрд доларів інвестицій.

В Україні швидкі темпи встановлення нових об’єктів, що генерують «чисту» електроенергію, вказують на необхідність балансуючих потужностей.

За прогнозом ДП НЕК “Укренерго”, для регулювання ВЕС та СЕС резерви потужності в Об’єднаній енергетичній системі України за рахунок акумуляторних батарей повинні складати 500 МВт у 2025 році.

Наразі запровадження електроакумулюючих систем потребує:

– розроблення законодавчих актів для регулювання розвитку цієї сфери;

– впровадження механізмів стимулювання реалізації таких проектів.

Електроакумулюючі системи дозволять балансувати об’єднану енергетичну систему та значно збільшити потужності об’єктів «чистої» енергетики, які можна інтегрувати до неї.

Залишити відповідь