Украина и ЕС Украина Реформы

Щорічно представники парламентів та урядів різних країн збираються на Світову конференцію з питань електронного парламенту

Фонд Східна ЄвропаВподобати сторінку

Щорічно представники парламентів та урядів різних країн збираються на Світову конференцію з питань електронного парламенту. Така конференція зараз проходить у Женеві. Тут обговорюють програми та перспективи розвитку, задають нові тренди та представляють кращі практики. Цьогоріч українська делегація представляла досвід Верховної Ради з розробки та реалізації Стратегії електронного парламенту України на 2018-2020 роки, включаючи питання взаємодії всіх стейкхолдерів, зокрема, співпрацю Верховної Ради України, Державного агентства з питань електронного врядування та представників громадянського суспільства.
Victor Liakh, Президент Фонду Східна Європа, поділився досвідом формування підходів до спільної розробки таких документів, визначення мети, бачення та місії, важливості чіткого формулювання стратегічних завдань та широкої взаємодії з неурядовими організаціями в ході роботи над подібними проектами. Фонд в рамках реалізації Програми USAID РАДА долучився до розробки Стратегії на всіх етапах та її просуванні в Україні.
Успішне використання вже діючих електронних інструментів та тих, які тільки плануються до впровадження в рамках реалізації Стратегії е-Парламенту 2018 – 2020, стало темою інтерактивної доповіді керівника Управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Рали України Олексія Сидоренка. Особливий наголос було зроблено на важливості максимальної цифровізації законотворчого процесу та ефективній електронній взаємодії між суб’єктами права законодавчої ініціативи: Президентом України, Кабінетом міністрів України та народними депутатами України;
Про урядові ініціативи, пов’язані з реалізацією Стратегії, учасникам конференції розповів Голова Державне агентство з питань електронного урядування України Олександр Риженко, фокусуючись на питаннях національних цифрових пріоритетів, відкритих даних, електронних сервісах та ідентифікації, а також інтероперабельності.
Підготовка та участь делегації від України у Світовій конференції з питань електронного парламенту 2018 стала можлива завдяки швейцарсько-українській Програмі «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) та Програмі USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що реалізується Фондом Східна Європа.

Залишити відповідь