Украина и ЕС Украина Реформы

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ivanna Klympush-Tsintsadze зустрілася з кандидаткою на посаду керівника агенції з продовольства та сільського господарства ООН

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ivanna Klympush-Tsintsadze зустрілася з кандидаткою на посаду керівника агенції з продовольства та сільського господарства ООН (Food and Agriculture Organization of the United Nations – FAO) Кетрін Геслен-Ланеель (Catherine Geslain-Lanéelle), яка є єдиним кандидатом на цю посаду від ЄС. Вибори відбудуться наступного року і Кетрін Геслен-Ланеель може стати першою жінкою, яка стане генеральним директором FAO.

Сторони обговорили стан співпраці України з FAO та можливості для її посилення.
Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що співпраця з FAO залишається одним із пріоритетних напрямків зовнішньоекономічної діяльності України та важливим чинником національної стратегії продовольства. «Ми вдячні FAO за роботу, проведену для розвитку вітчизняного аграрного сектора та для реалізації проектів технічної допомоги нашій державі. Водночас Україна розширювати співпрацю. Незважаючи на складну ситуацію через російську збройну агресію, Україна, як амбітний і потужний виробник сільськогосподарської продукції, робить значний внесок у міжнародні продовольчі ринки. Для нас важливо, щоб FAO приділяла більше уваги регіону Східної Європи, поряд із традиційним пріоритетом взаємодії з іншими державами. Це сприятиме вирішенню глобальних проблем у сфері продовольчої безпеки, з якими стикається світ», – зазначила Віце-прем’єрка.

Кетрін Геслен-Ланеель наголосила, що Україна стала першої країною, яку вона відвідала в рамках своєї виборчої кампанії, і це не випадковість. Вона дуже цінує внесок та потенціал України в сфері продовольства, і мета цього візиту – підтримка нашої держави та розширення співпраці з нею. На її думку, потенціал для співпраці – величезний. «Нам потрібна Україна. Ваша держава може значно підвищити свій вплив на світових продовольчих ринках, а співпрацюючи за FAO, вона отримує доступ до найякіснішої експертизи та найкращого світового досвіду і проектів підтримки. Ті спільні проекти, які вже реалізовуються, потрібно активізувати», – зазначила кандидатка на пост глави FAO.

Окремо сторони обговорили необхідність дотримання всіма структурами ООН, до числа яких входить FAO, загальновизнаних принципів міжнародного права, поваги та територіальної цілісності та суверенітету, а також до положень відповідних резолюцій Ради Безпеки та Генасамблеї ООН. Україна спирається на такий підхід французької сторони, щоб запобігти шкоди інтересам України в агропромисловому та інших секторах економіки через тимчасову окупацію Росією Криму та російської збройної агресії в Донбасі.

Наразі в Україні реалізується низка проектів на основі Рамкової програми співпраці України з FAO на 2016-2019 роки, але в Мінагрополітики вже завершується робота над пропозиціями до нової Рамкової програми співробітництва на 2020-2023 роки. Діюча програма спрямована на реалізацію пріоритетів Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства і сільських територій в таких сферах як формування бізнес-клімату і встановлення стабільної правової основи; земельна реформа та продовольча безпека; аграрно-продовольчий ланцюг виробництва та доступ до міжнародних ринків; навколишнє середовище та управління природними ресурсами включаючи лісове та рибне господарство.

Наразі в Україні діє кілька проектів допомоги за підтримки FAO та FAO – EBRD. Це технічна допомога Міністерству аграрної політики та продовольства України у політиці підтримки сільського господарства, експорті продуктів садівництва та об’єднанні земель; координація національної системи продовольчої безпеки для руху в напрямку гармонізації з Європейським Союзом; впровадження можливостей для пом’якшення наслідків кліматичних змін; збереження та розвиток поголів’я м’ясо-молочної худоби у Східній Європі; інтегроване управління природними ресурсами в ландшафтах лісостепової та степової зон України; проект підтримки ЄС Сходу України та ін.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила, що необхідно дотримуватися справедливого підходу до географічного представництва експертів в FAO, зокрема, через більш широке залучення консультантів України. Наразі у штаб-квартирі і субрегіональних офісах ФАО працюють вісім українців.

Ambassade de France en Ukraine
FAO UN
Міністерство аграрної політики та продовольства України

Залишити відповідь