Украина Реформы

Приватизація державних активів є надзвичайно важливою для економічного зростання України. Нагадаємо вам про п’ять цілей приватизації

Офіс реформ Кабінету Міністрів України1

#Privatization

Приватизація державних активів є надзвичайно важливою для економічного зростання України. Нагадаємо вам про п’ять цілей приватизації:

✔ЗАЛУЧЕННЯ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ 
Прямі іноземні інвестиції є двигуном економічного зростання багатьох країн. Вони сприяють залученню інноваційних технологій, модернізації та реструктуризації підприємств, створенню нових робочих місць, доступу до капіталу, до іноземних ринків та каналів збуту, а також стабільності національної валюти завдяки припливу інвестицій та експорту.

✔БОРОТЬБА ІЗ КОРУПЦІЄЮ У ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ
Успішна боротьба із корупцією в державному секторі полягає в усуненні її джерел. Тому єдиний надійний спосіб зупинити «приватизацію прибутку» державних підприємств – це приватизувати ці підприємства. Приватизація дозволить очистити політичну систему від тих, хто йде у політику задля збагачення та розкрадання державних активів.

✔РОЗВИТОК КОНКУРЕНЦІЇ НА РИНКАХ
Приватизація призведе до збільшення кількості гравців на внутрішньому ринку, а відтак – до зростання конкуренції. Вища конкуренція – це нижча ціна та краща якість для споживача. В свою чергу, вища конкуренція на внутрішніх ринках – це вища конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.

✔ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ 
Приватний власник майже завжди є ефективнішим, ніж держава. Він дбає про ефективніше використання ресурсів (енергетичних чи людських, наприклад) і не допустить розкрадання активів підприємства. Приватний власник не просить постійно державної допомоги (списання податкових або інших боргів чи докапіталізації).

✔НАДХОДЖЕННЯ КОШТІВ ДО ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ 
Наповнення держбюджету є лише результатом досягнення попередніх чотирьох цілей!

#PrivatizationReform #SOEReform #Реформа_Держпідприємств#MakingReformsHappen

Залишити відповідь