Украина Реформы

Як залучити стратегічних інвесторів та почати модернізовувати інфраструктуру країни

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України1

Як залучити стратегічних інвесторів та почати модернізовувати інфраструктуру країни? Мінекономрозвитку – “за” державно-приватне партнерство. Сьогодні Степан Кубів Volodymyr Omelyan, представники European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та IFC – International Finance Corporation презентували два концесійні проекти в портах “Ольвія” та “Херсон”.

За оцінками експертів за 30-35 років вони дадуть близько 85 млрд грн бюджетних надходжень. Концесія в спеціалізованому морському порту “Ольвія” передбачає обсяг інвестицій у 17,3 млрд грн, а проект в морському порту “Херсон” – 1,4 млрд грн.

Крім модернізації інфраструктури, реалізація проектів забезпечить розвиток соціальної сфери регіонів, дотичного бізнесу, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

До речі, концесії – це 86% всіх проектів модернізації портової інфраструктури у світі. Дослідження показують, що за умови концесії інвестор вкладає в об’єкт вдвічі більше коштів, ніж у випадку приватизації порту.

Старт концесійних проектів розпочнеться одразу після набрання чинності нового Закону. Тому закликаємо Парламент якнайшвидше ухвалити в другому читанні, розроблений Мінекономрозвитку законопроект №8125.

Більше про концесію в Україні, а також наш законопроект – в презентації: http://bit.ly/2SFZgQe

Залишити відповідь