Украина Реформы

У Державній фіскальній службі України з офіційним візитом перебуває делегація Міністерства торгівлі Турецької Республіки, очолювана Абдулою Сойлу, генеральним Директором з правоохоронних митних питань

Державна фіскальна служба України

11 хв. · 

Митні органи України та Туреччини розширюють напрями співпраці щодо протидії митним правопорушенням

У Державній фіскальній службі України з офіційним візитом перебуває делегація Міністерства торгівлі Турецької Республіки, очолювана Абдулою Сойлу, генеральним Директором з правоохоронних митних питань.
Приводом для зустрічі стала необхідність розширення напрямів співпраці у сфері протидії митним правопорушенням у зв’язку з інтенсивним розвитком торговельно-економічних відносин, збільшенням товарообігу, розширенням транспортного сполучення між Україною та Туреччиною.
На сьогодні ефективність співпраці митних правоохоронних підрозділів ДФС та МТ Туреччини у сфері протидії митним правопорушенням є найбільш результативною серед всіх держав-членів Всесвітньої митної організації. З початку року за результатами міжнародної взаємодії з турецьким колегами митницями ДФС задокументовано 120 фактів порушень митного законодавства на суму майже 260 млн грн, що більш ніж на 100 млн грн більше, ніж минулого року.
У ході візиту делегація Міністерства торгівлі Турецької Республіки провела зустріч з в.о. заступника Голови ДФС Віктором Кривіцьким, під час якої визначені пріоритетні напрями співпраці, а це, у першу чергу, забезпечення законності зовнішньоекономічних операцій із збереженням ритмічності пропуску вантажів, удосконалення міжнародної взаємодії у правоохоронній сфері, розширення співпраці у сфері обміну досвідом організації діяльності оперативних мобільних груп та ефективного використання технічних засобів митного контролю.
«Державна фіскальна служба України надзвичайно зацікавлена в отриманні попереджувальної інформації про переміщення високоліквідних товарів громадянами, а також даних щодо сумнівних та ризикових поставок товарів, які найчастіше є об’єктами митних правопорушень, – зазначив на зустрічі директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням Василь Поїзд. – Це дасть можливість запобігати митному шахрайству, вчиненню порушень митного законодавства та забезпечувати повноту сплати обов’язкових митних платежів».
«Перші кроки до такої співпраці вже здійснені Державною фіскальною службою України. Сьогодні департамент та митники аеропортів Києва, Львова, Запоріжжя, Одеси та Харкова здійснюють інформування у режимі реального часу колег з Анкари, Стамбулу, Ізміру та Анталії про вивезення громадянами тютюнових виробів авіаційним транспортом у кількостях, заборонених для ввезення до Туреччини», – інформував Василь Поїзд. 
За словами Абдули Сойлу, Міністерство торгівлі Турецької Республіки, враховуючи ефективність і довготривалу співпрацю з ДФС готова забезпечити митні правоохоронні підрозділи необхідною інформацією, а також сприяти у підготовці фахівців по роботі з сучасними скануючими системами, поділитись досвідом роботи оперативних груп та кінологічних команд, організацією роботи митних підрозділів у авіаційних та морських пунктахпропуску. Митні підрозділи МТ Турецької Республіки використовують у своїй роботі більше 60 скануючих систем для всіх видів транспорту, 25 плавзасобів, а на території країни працює майже 10 мобільних оперативних груп. 
Делегація Міністерства торгівлі Турецької Республіки відвідала митний пост «Спеціалізований» Київської митниці та ознайомилась з процесом митного оформлення вантажів, які надходять сюди, прямуючи з різних держав світу, у т.ч. з Туреччини, а також з діяльністю підрозділів митного поста «Аеропорт «Бориспіль»».
Сторони дійшли згоди про необхідність розширення співпраці у сфері протидії митним правопорушенням та щодо обміну досвідом на цьому напрямку.

Залишити відповідь