Украина Реформы

У грудні минулого року колегія МВС уперше затвердила Концепцію галузевої програми інформатизації системи Міністерства внутрішніх справ на 2018–2020 роки (Концепція).

Державне агентство з питань електронного урядування України

1 год · 

#інформатизація 
?? У грудні минулого року колегія МВС уперше затвердила Концепцію галузевої програми інформатизації системи Міністерства внутрішніх справ на 2018–2020 роки (Концепція).

Ідея стосовно реалізації галузевої програми інформатизації втілюється в життя у нашій країні лише вдруге після прийняття 1998 року закону «Про Національну програму інформатизації». Першою стала галузева програма інформатизації судової системи (Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система), реалізація якої вийшла минулого року на завершальну стадію.

✔️ Проект галузевої програми інформатизації системи МВС України: концепція, завдання на три роки та завдання (роботи) на поточний бюджетний рік (далі – галузева програма) – розроблено Департаментом інформатизації МВС у співпраці з Державним агентством з питань електронного урядування України та узгоджено з планом реалізації Концепції розвитку електронного урядування в Україні.

❗ Для розроблення Програми у МВС було створено Науково-технічну раду, до роботи в якій було залучено фахівців-провідних науковців, представників сфери ІТ центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція, Держприкордонслужба, Державна міграційна служба, Державна служба з надзвичайних ситуацій), а також спеціалістів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Правовим підґрунтям галузевої програми стало «Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ та переліку її пріоритетних інформаційних ресурсів», затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024.

Таким чином Міністерство внутрішніх справ та центральні органи виконавчої влади, які координують МВС, вжили низку практичних заходів, які пристосують інформаційні процеси до сучасних умов і зроблять їх більш доступними для населення.

Концепція визначає напрями і механізми розбудови галузевого інформаційного простору з урахуванням кращих європейських практик і має на меті:
➡️ запровадження нової моделі єдиного інтегрованого інформаційного середовища, побудованого за принципом інтероперабельності електронних інформаційних ресурсів
➡️ реалізацію загальнодержавного сервісу електронної ідентифікації особи на базі єдиного «наскрізного» ідентифікатора, з одночасним комплексним захистом інформації та дотриманням технологічної незалежності
➡️ використання єдиних інтерфейсів та протоколів взаємодії та обміну інформацією у режимі реального часу

☑️Треба зазначити, що під час роботи над цим документом фахівцями МВС та Державного агентства з питань електронного урядування України відпрацьована інтеграція галузевої інформаційної системи МВС до національної системи електронної взаємодії державних інформаційних ресурсів та інтегрованої системи електронної ідентифікації.

Також важливо, що заходи Концепції відповідають сучасним тенденціям і вимогам та передбачають застосування передових технологій та стандартів. А це означає, що втілення в життя цих заходів не тільки вдосконалить міжвідомчу взаємодію всередині країни, а й сприятиме налагодженню міждержавної взаємодії у сфері правоохоронних структур.
Міністерство внутрішніх справ Арсен Аваков (Arsen Avakov) Serge Goncharov Aleksandr Kling Тетяна Ковальчук Національна поліція України Державний центр сертифікації ДСНС України Державна Міграційна Служба України Державна прикордонна служба України Igor Bondarenko

Залишити відповідь