Украина НАТО

#НАТО надає Україні ефективну допомогу у реформуванні системи військового управління – Віктор Муженко

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

22 год · 

#НАТО надає Україні ефективну допомогу у реформуванні системи військового управління – Віктор Муженко / NATO provides #Ukraine with effective assistance in reforming the military command and control system – Viktor Muzhenko, the Chief of General Staff of the Armed Forces of Ukraine meets with #NATO Deputy Secretary General Rose Gottemoeller and NATO Assistant Secretary General for Political Affairs and Security Policy Alejandro Alvargonzalez during the NATO 180th Military Committee in Chiefs of Defence.

Північноатлантичний Альянс надає Україні практичну та ефективну допомогу у підвищенні спроможностей Збройних Сил, зокрема, у вдосконалення системи військового управління.

Про це у понеділок 15 січня у Брюсселі кореспонденту УКРІНФОРМDmytro Shkurko повідомив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко за підсумками зустрічі із заступником Генерального Секретаря НАТО Роуз Гетемюллер (Rose Gottemoeller).

Віктор Муженко прибув до Брюсселя для участі у заходах 180-го Військового Комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів, який 15-16 січня 2019 року у брюссельській штаб-квартирі Альянсу.

«Технічним питанням стандартизації з НАТО зараз приділяється велика увага. З заступником Генерального секретаря Роуз Гетемюллер ми обговорили питання саме щодо вдосконалення системи управління, виходячи з тих принципів, які є у НАТО. У нас попереду великий шлях у цьому напрямку. Вже у січні ми плануємо проведення семінару з (стратегічними) радниками щодо адаптації такої системи управління, реалізації нових підходів, змін у законодавчій базі та вирішення інших пов’язаних з цим питань», – зауважив генерал армії України Віктор Муженко.

Крім того, за його словами, в ході зустрічі були обговорені питання, які стосуються системи логістичного та медичного забезпечення Збройних Сил України.

Також начальник Генерального штабу ЗС України Віктор Муженко мав зустріч з Алехандро Альваргонзалезом, помічником Генерального секретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки.

Як вже повідомлялося, в ході візиту до Брюсселя українська військова делегація візьме участь у 180-му засіданні Військового комітету НАТО у форматі операційних партнерів місії НАТО в Афганістані «Рішуча підтримка».

Крім цього, програмою передбачено проведення низки двосторонніх зустрічей генерала армії України Віктора Муженка з політичним та військовим керівництвом НАТО і начальниками штабів інших країн для обговорення практичних аспектів розвитку військової співпраці.

Голова Військового комітету НАТО головний маршал авіації Стюарт Піч головуватиме під час проведення засідань.

15 січня під час першого дня засідань начальники генеральних штабів країн Альянсу обговорять питання поточних та майбутніх викликів стратегічного рівня, воєнну стратегію НАТО, заходи з оборони та стримування та Ініціативу НАТО з посилення готовності. Також буде проведена зустріч з операційними партнерами Місії НАТО в Афганістані “Рішуча підтримка” до якої залучатимуться начальники генеральних штабів країн-партнерів Альянсу.

Начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України буде представлена позиція України щодо стану та перспектив участі українського національного персоналу Збройних Сил України у Місії НАТО в Афганістані “Рішуча підтримка”.

16 січня Військовий комітет НАТО продовжить роботу з розгляду питань розвитку форм та способів воєнних дій, удосконалення Фонду спільних спроможностей та проведе окреме засідання з Грузією. На заключному засіданні ВК НАТО передбачається розглянути обстановку у Західних Балканах та результати і перспективи Місії сил НАТО у Косово.

Військовий комітет (ВК) є вищим військовим органом НАТО, який підпорядковується Північноатлантичній Раді НАТО. Він надає військову консультативно-дорадчу допомогу для цивільних керівних органів НАТО – Північноатлантичної ради та Групи ядерного планування.

Членами Військового комітету є начальники генеральних штабів (головнокомандувачі) збройних сил країн-членів НАТО, які збираються не рідше ніж тричі на рік (15-16 січня 2019 р. перше засідання ВК НАТО у цьому році).

На постійній основі держави-члени НАТО у Військовому комітеті представляють вищі офіцери, як правило, у званні генерал-лейтенанта або віце-адмірала, які, одночасно, є військовими представниками генеральних штабів своїх збройних сил. Засідання у форматі з військовими представниками відбуваються щотижнево.
Військовий комітет також проводить засідання з особливими партнерами (Україна, Грузія).

На 2019 рік заплановано проведення трьох засідань ВК у форматі з Україною.

Міністри оборони держав-членів НАТО беруть участь у заходах на відповідному рівні («defence ministerial») двічі на рік. Наступне засідання відбудеться у лютому ц.р.

Дмитро Шкурко Dmytro ShkurkoУКРІНФОРМ Ukrinform English
Фото / Photo credits: © #NATO_Press_Office

NATO in Ukraine NATO-Ukraine Professional Development ProgrammeMission of Ukraine to NATO NATO’s Special Representative for Women,Peace and Security NATO Communications and Information Agency (NCI Agency) @Oana Lungescu U.S. Embassy Kyiv Ukraine British Embassy Kyiv Embassy of Canada in Ukraine Joint Multinational Training Group-Ukraine Canadian Armed Forces in Ukraine Головне управління військового співробітництва ГШ ЗС України

Залишити відповідь