Рекомендую Украина и ЕС Украина Реформы

Топ-10 найважливіших матеріалів ІЕД у 2018 році

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій ·

  Топ-10 найважливіших матеріалів ІЕД у 2018 році

У цьому році ми порахували скільки Україна заощадила коштів за рахунок скорочення корупційних можливостей, підсумували усю міжнародну фінансову допомогу, випустили 2-ге видання “путівника” Угодою про асоціацію, проаналізували результати мораторію на експорт кругляка та багато іншого. 

1⃣ Аналітичний звіт “Україна проти корупції: Економічний фронт. Економічна оцінка антикорупційних заходів у 2014-2018 рр”:https://goo.gl/iRojfQ
Протягом 2014-2018, Україна заощаджувала близько 6 млрд дол. США щорічно (6% ВВП) завдяки зменшенню неефективних видатків на закупівлі, зниженню втрат у податковій сфері, суттєвому скороченню потреби у підтримці Нафтогазу та розвитку відкритих даних. 

2⃣ Книга “Поглиблення відносин України та ЄС”:https://goo.gl/HuV3CU
На заході цю книгу називають “Біблією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС”. Своїм змістом вона відповідає главам Угоди і допоможе зрозуміти суть цього договору. Книга показує зобов’язання сторін, стан та перспективи імплементації. Друге видання відображає події, що відбулися протягом двох років з моменту опублікування першого видання у 2016 році.

3⃣ Звіт “Спрощення процедур торгівлі. ІІІ хвиля опитування”: https://goo.gl/HvoJGX
ІЕД опитав понад 1000 експортерів та імпортерів щодо роботи митниці та перешкод діяльності. Підприємства визнають незначне покращення ефективності роботи митниці, але третій рік поспіль скаржаться на недосконале митне законодавство, корупцію і брак прозорості. 

4⃣ Аналітичний звіт “Пріоритети допомоги ЄС Україні”: https://goo.gl/6NqK3r
Автори цього звіту підсумували основну міжнародну фінансову допомогу Україні, а також проаналізували чи відповідає вона українським пріоритетам.

5⃣ Звіт “Іноземні недержавні фонди в Україні: напрями та масштаби діяльності”:https://goo.gl/Uqs62G
У звіті подано стислу характеристику різновидів іноземних недержавних фондів, а також розкрита специфіка їхнього функціонування в Україні.

6⃣ Консультативна робота “Результати мораторію на експорт “лісу-кругляку”: https://goo.gl/wvZdvV
Автори цього дослідження провели комплексний аналіз наслідків мораторію за час перших двох років його дії. Дослідження показало, що мораторій не зупинив поставки необробленої деревини за кордон та не захистив українські ліси від вирубок. 

7⃣ Аналітична записка “Вплив іноземних інвестицій на економіку України”:https://goo.gl/1tLK5N
Це дослідження показало, що прямі іноземні інвестиції мають великий позитивний вплив на економіку України. Збільшення надходжень прямих іноземних інвестицій в Україну (порівняно з досить невеликим рівнем сьогодні) сприятиме швидшому зростанню української економіки та підвищенню рівня життя українських працівників.

8⃣ Щоквартальна оцінка ділового клімату:https://goo.gl/5mgwDg
Це результати щоквартального опитування керівників промислових підприємств України. Моніторинг містить опитування підприємств щодо оцінки та очікування їхнього діяльності та ділового середовища. Результати року ми описали у статті: https://goo.gl/4UdGTf

9⃣ Путівник експортера 2018. Щоквартальний бюлетень: https://goo.gl/y66w1o
У 1-му випуску – перелік (з посиланнями) ключових галузевих асоціацій та найбільших торгових виставок у Європейському Союзі. 
У 2-му випуску – головні нововведення у сфері торговельного захисту та вимоги ЄС до безпеки та якості продукції. 
У 3-му випуску – йдеться про кооперацію в Україні на прикладі найуспішніших – кооперативів з виробництва часнику та картоплі. 

? Дослідження “Євроінтеграція в регіональних ЗМІ: області-лідери та аутсайдери”:https://goo.gl/Xq3hsw
Це медіа-дослідження показує, що в Україні немає рівномірності у висвітленні тем євроінтеграції. Більшість (20) областей України помітно відстають від чотирьох лідерів і висвітлюють трішки більше, ніж половину всього обсягу новин про відносини ЄС та України (55%).

Залишити відповідь