Украина НАТО

Україна передала головування у проекті багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса» Угорщині

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

21 год · 

???????? Україна передала головування у проекті багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса» Угорщині / Ukraine handed over the chairmanship of the project of the multinational engineering battalion “Tysa” to Hungary.

Світлина від Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine.

Сьогодні, 24 січня, у Києві в Центральний будинок офіцерів Збройних Cил України відбулася церемонія передачі головування у проекті багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса» від України до Угорщини.

Проект «Тиса» передбачає спільне тренування та, за необхідності, скоординовані дії інженерних підрозділів збройних сил України, Угорщини, Румунії та Словаччини в форматі багатонаціонального батальйону «Тиса».

Голова української делегації заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Бессараб висловив впевненість у тому що після передачі керівництва проектом до Угорщини, рівень навчань «Світла лавина» продовжить зростати.

Генерал-лейтенант Габор Бьорьонді, керівник угорської делегації, в свою чергу подякував своєму українському колезі та проінформував про плани підготовки багатонаціонального батальйону «Тиса» на поточний рік.

– Також зацікавленість щодо участі у цьому проекті висловила Австрія. В перспективі планується розширити проект «Тиса» до проекту «Тиса-Дунай», – розповів начальник Головного управління оперативного забезпечення ЗС України генерал-лейтенант Микола Кравчук.

Батальйон Тиса був утворений у 2002 році за угодою між Урядами Угорщини, Румунії, Словацької Республіки і України, яка була підписана у Будапешті.

Багатонаціональний інженерний батальйон був створений для своєчасного реагування на повені, які загрожують країнам Карпатського регіону, а також надання допомоги постраждалим регіонам у ліквідації наслідків стихії.

Щороку делеговані до батальйону інженерні підрозділи країн-учасниць проводять спільні навчання з умовною назвою «Світла лавина», в ході яких відпрацьовують питання щодо евакуації людей із загрозливих регіонів, їхнього забезпечення засобами першої необхідності, укріплення берегів та гідротехнічних споруд, розчищення доріг та відновлення зруйнованої інфраструктури.

Україна вже чотири рази приймала подібні навчання, останні з яких відбулися у 2018 році на Львівщині.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Veľvyslanectvо Ukrajiny v SR/Посольство України в Словацькій Республіці
Ambasada României în Ucraina (Посольство Румунії в Україні) Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége / Embassy of Ukraine to Hungary Embassy of Ukraine in Romania/Посольство України в Румунії Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine @Magyarország Nagykövetsége Kijev Magyarország Kormánya Ministerul Afacerilor Externe/ Ministry of Foreign Affairs, Romania

Залишити відповідь