Интервью Рекомендую Украина Реформы

Максим Нефьодов: Большая приватизация — это большая проблема – Интервью – zn.ua

Планы поступлений от приватизации проваливаются несколько лет подряд.

Источник: Максим Нефьодов: Большая приватизация — это большая проблема – Интервью – zn.ua

Офіс реформ Кабінету Міністрів України
4 год ·
Якщо ви ще не читали інтерв’ю Першого заступника Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Max Nefyodov у Дзеркало тижня – Зеркало Недели, обов’язково зробіть це http://bit.ly/2S5PfiX.

Він розказує що відбувається з #мала_приватизація, чому не рушить з місця #велика_приватизація, чому потрібно змінювати механізми #оренда державного майна, потребу в новому законі щодо оренди і багато іншого, не менш цікавого.

Ось декілька головних тез Максима про велику приватизацію:

? Велика приватизація – це велика проблема. Проблема більше і складніше, ніж поширене уявлення про те, що погані політики не хочуть продавати державне майно через власні корупційні інтереси чи популізм.

? На більшості державних підприємств, як поліпи, наросли посередники, які на цих підприємствах заробляють. Ми розуміємо, що заробляють вони, порушуючи закон. У нас є навіть маса кримінальних справ від НАБУ до ГПУ, які це підтверджують.

? Говорити про те, що держава зможе нормально підготувати всі об’єкти великої приватизації, – обманювати себе. Хвороба дуже запущена.

? Треба визнати, що у держави зараз немає ресурсів цим займатися. Як кадрових, так і фінансових. Тому що ґрунтовна підготовка до продажу вимагає інвестицій, часу, грошей, кадрів. На всі об’єкти нам ресурсів не вистачить. Ми можемо займатися тільки деякими з них, як правило, найбільшими.

? Головна проблема в тому, що ті об’єкти великої приватизації, які ми продаємо, ніхто брати не хоче. Попит на більшу частину з них практично відсутній. А це об’єкти великі, часто містоутворюючі. Продавати їх за одну гривню – це політичне самогубство.

? Наші діаманти в короні великої приватизації – ОПЗ, Центренерго, облгази – це радянський спадок. Для нас вони титани промисловості, унікальні підприємства і гордість країни. Але для більшості західних інвесторів їх унікальність має в основному музейний сенс.

? Ми не бачимо божевільної зацікавленості з боку вітчизняного бізнесу до об’єктів приватизації, навіть для них вже є в світі більш цікаві речі, в які можна інвестувати кошти.

? Єдиний варіант – це поступово, знову і знову намагатися вибратися з цього глухого кута. Крок за кроком, сподіваючись, що з часом ситуація зміниться.

? Перспективи є. Сподіваємося, що скоро суди завершаться, робота радників буде розблокована, і вони почнуть працювати. Я не візьмуся гарантувати продаж в цьому році ОПЗ, але є інші об’єкти, з ними можна працювати. Є, наприклад, Президент-Готель, його відносно легко буде продати.

Отже головний висновок – все складно, але перспективи є. Тому продовжимо лупати цю скелю.

#Приватизація #Privatization #SOEReform #Реформа_Держпідприємств #MakingReformsHappen

Залишити відповідь