Украина Реформы

Україна повертає на озброєння зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони Тор та Куб

Ukraine Now

23 год · 

Україна повертає на озброєння зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони Тор та Куб


Українські військові науковці та фахівці оборонної галузі відновили та модернізували зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони #Торта #Куб.

Про це повідомляє прес-служба ГШУ.

Завдяки зусиллям військових науковців та фахівців оборонної галузі, вдалося додатково відновити та модернізувати ЗРК 2К12-2Д «Куб» та БМ9К330 «Тор», які цього тижня вперше виконали дослідні стрільби.

Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у випробуваннях зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони Сухопутних військ та Повітряних Сил Збройних Сил України, які тривають на державному випробувальному полігоні «Ягорлик», що на Херсонщині.

«Завершується проведення випробовувань модернізованих комплексів протиповітряної оборони, які повертаються до бойового складу Збройних Сил України. Це дасть нам можливість формувати нові підрозділи, суттєво підвищити спроможності зенітно-ракетних військ ЗС України і в цілому підвищити ефективність системи протиповітряної оборони і військ, і держави» – відзначив генерал армії України Віктор Муженко.

БМ9К330 «Тор» – всепогодний тактичний зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки.

Система «Тор» призначена для прикриття важливих адміністративних, економічних і військових об’єктів, перших ешелонів сухопутних військ від ударів протирадіолокаційних і крилатих ракет, дистанційно пілотованих літальних апаратів, керованих авіабомб, літаків і вертольотів. Може працювати як в ручному, за участю операторів, так і повністю автоматичному режимі. При цьому система «Тор» сама контролює окреслений повітряний простір і самостійно збиває всі повітряні цілі, що не упізнані системою «свій-чужий».

2К12-2Д «Куб» – зенітно-ракетний комплекс військової ППО, призначений для захисту Сухопутних військ, в основному — танкових дивізій, від засобів повітряного нападу, що летять на середніх і малих висотах.

Залишити відповідь