Украина и ЕС Украина и мировые банки Украина Реформы

ICPC-2 — це міжнародна класифікація звернень пацієнтів до сімейних лікарів, розроблена самими лікарями

Уляна Супрун
Світлина від Уляна Супрун.

Для людини, яка стикається з медициною лише в кабінеті лікаря, ICPC-2 звучить приблизно як R2-D2 — незрозуміло і трохи фантастично ? Але для лікаря, який надає первинну медичну допомогу, це дуже зручний інструмент. Ним успішно користуються у близько 40-ка країнах світу, й ми зробили його доступним і українцям.

ICPC-2 — це міжнародна класифікація звернень пацієнтів до сімейних лікарів, розроблена самими лікарями. Вона базується на пацієнт-орієнтованому підході: медичні працівники можуть більше зосередитися на людині, точніше зафіксувати причину звернення, щоби подальше діагностування та, за потреби, лікування було максимально відповідним.

Щоби швидко навчити українських медиків нею користуватися, з листопада 2018 року вони проходять тренінги. Їх пройшли вже майже 80% сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів з різних регіонів. Лише за останні два місяці минулого року 13 тисяч лікарів та медсестер первинки завершили навчання. Найбільш активними стали Дніпропетровська, Волинська, Донецька, Житомирська, Львівська, Закарпатська, Хмельницька, Одеська, області.

Суть тренінгу — знайомство з особливостями філософії сімейної медицини, базовими поняттями Міжнародної класифікації ICPC-2, принципами кодування симптомів і скарг пацієнтів, діагнозу, а також виконання практичних завдань і тренування навичок кодування звернень пацієнтів у ICPC-2.

Кожен заклад первинної медичної допомоги може запросити регіонального тренера з класифікації. Для цього потрібно залишити заявку групі ICPC-2 Ukrain — https://goo.gl/wCXB84 Також там можна отримати консультацію спеціалістів із впровадження Міжнародної класифікації ICPC з будь-якого питання стосовно кодування.

Переваги використання класифікації ICPC-2:

✔️ Можливість фіксування звернення пацієнта телефоном, через інтернет (причину, діагноз, дії)

✔️ Можливість розділити причини, з яких звернувся пацієнт за один візит

✔️ Можливість кодування не тільки діагнозу, а і симптомів та процесів, які не передбачають діагнозу

✔️ Можливість відстежувати епізоди медичної допомоги завдяки їхньому групуванню

✔️ Можливість імплементації кодування в медичну інформаційну систему (МІС), що спрощує кодування для лікаря

Постійне навчання новому наближує позитивні зміни в кожен медзаклад та для кожного пацієнта :muscle:

World Bank Ukraine Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей

Залишити відповідь