Украина Реформы

Обговорили з керівництвом місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) план наших спільних дій на 2019 рік.

Олександр Власов з Анатолієм Александровим.

7 год · 

Обговорили з керівництвом місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) план наших спільних дій на 2019 рік.
По-перше, мова йшла про розбудову пунктів пропуску спільного митного та прикордонного контролю між Україною та Молдовою. На сьогоднішній день спільний контроль осіб, товарів і транспортних засобів здійснюється вже в шести пунктах пропуску для автомобільного сполучення. 
Буквально у грудні запустили сучасний пункт пропуску «Паланка-Маяки-Удобне», що має і новітнє обладнання, і необхідну інфраструктуру, щоб всі контрольні процедури виконувати якомога оперативніше, а громадянам процес перетину кордону був комфортнішим.
Такий контроль дає змогу пришвидшити проходження державного кордону за рахунок прискорення митного та прикордонного контролю, оскільки співробітники обох відомств обох країн знаходяться територіально в одному місці.
Вже маємо спільну «Дорожню карту», йде її обговорення, адже маємо певні зауваження та пропозиції. двосторонньої співпраці зацікавлених сторін та з урахуванням їх державних інтересів. Мова йде про збалансованість запропонованих кроків для двох країн, їх фінансової спроможності, аналіз ризиків та пошук альтернативних шляхів їх уникнення.
По-друге, у березні маємо на меті провести спільний захід «Деметра» з оцінки прикордонного та митного контролю у дев’яти пунктах пропуску Одеської, Волинської та Чернівецької митниць ДФС.
Мета цього проекту – надати оцінку відповідності прикордонного та митного контролю під час переміщення товарів та транспортних засобів через державний кордон, обговорити можливість спрощення процедур контролю, дотримання прав громадян під час перетину кордону стандартам та передовим практикам Європейського Союзу.
По-третє, розглядаємо пропозицію EUBAM щодо створення Міжвідомчої регіональної аналітичної групи по регулярному оцінюванню ризиків і загроз у транскордонній злочинності в Одеській області. 
Вважаємо за доцільне ввести таких аналітиків у вже існуючі експертні групи, зокрема, припортові по контролю за контейнерними перевезеннями, що працюють за підтримки Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC) і Всесвітньої митної організації. Таким чином, робота буде комплексною, а обмін інформацією – більш ефективним.

Залишити відповідь