Украина НАТО

14 березня НАТО офіційно оприлюднило Річний звіт Генерального секретаря Єнса Столтенберга за 2018 рік.

Україна – Солідарність – НАТО

2 год · 

14 березня НАТО офіційно оприлюднило Річний звіт Генерального секретаря Єнса Столтенберга за 2018 рік. Значна увага приділяється розвитку співробітництва НАТО з Україною, яка все далі стає активним учасником євроатлантичної системи безпеки і оборони.

Про це прес-служба Генерального штабу ЗСУ повідомила у Facebook.

Світлина від Україна - Солідарність - НАТО.

“В окремому розділі звіту перелічені основні заходи протягом року як політичного, так і практичного напрямку. НАТО підтвердило свою готовність продовжувати підтримувати Україну в імплементації її широкомасштабної програми реформ, спрямованої на впровадження євроатлантичних принципів і стандартів на тлі аспірантських прагнень України до членства в НАТО”, – зазначається у повідомленні.

Зокрема у Генштабі підкреслили, що у розділі “Політика відкритих дверей НАТО” Україна прямо згадується у звіті Генсека як держава-аспірант НАТО.

“Значна увага приділяється сприянню Україні у захисті суверенітету та територіальної цілісності у зв’язку із російською агресією. Так, у Звіті зазначається, що у 2014 році, внаслідок анексії Криму, практичне співробітництво між НАТО і Росією було призупинено. Агресивні дії Росії в Україні, її дестабілізуюча військова поведінка та використання гібридних загроз значно змінили міжнародне середовище безпеки – погіршивши стабільність і безпеку і збільшивши непередбачуваність”, – інформують у ЗСУ.

Серед практичного співробітництва з нашою державою у Звіті згадується реалізація десяти трастових фондів і програм НАТО на підтримку України із загалом двадцяти, що існують в НАТО, та участь України у трьох військових навчаннях країн НАТО в регіоні Чорного моря: “Sea Shield” – 7-11 травня, “Sea Breeze” – 9-21 липня, “Iron Wolf” – 1-30 листопада, з яких в навчаннях “Sea Breeze” Україна виступила співорганізатором.

Залишити відповідь