Выборы Интервью Украина Реформы

Центр Протидії Корупції

Центр Протидії Корупції
Світлина від Центр Протидії Корупції.

Сьогодні Президент Петро Порошенко запросив представників громадських організацій на зустріч. Було близько 15-20 учасників. Це був реальний діалог, який тривав більше двох годин.

Порошенко визнав, що такі зустрічі та відверта комунікація з громадськими організаціями мали відбуватися раніше. Президент визнав, що допустив 2 основні помилки за останні роки – а) кадри, б) комунікації.

Ми озвучили Президенту 4 пріоритети антикорупційного порядку денного, який підтримали більше 20 громадських організацій http://anticoragenda2019.org.ua/

✔ Перезавантаження НАЗК та САП: Порошенко підтримує необхідність перезавантажити ці органи. Найближчим часом від імені коаліції громадських організацій ми надішлемо президенту тексти законопроектів з нашим баченням такого перезавантаження.

✔ СБУ. Порошенко за позбавлення функцій економіки цього органу. Водночас, функцій економічних розслідувань мають позбутися і інші правоохоронні органи, зокрема поліція. Шлях до цього – нова служба фінансових розслідувань/нацбюро фінансових розслідувань. Наш ключовий месадж: незалежна процедура обрання керівника такої служби із залученням міжнарождних експертів за прикладом відбору суддів антикор суду. Будемо шукати компроміс щодо такої процедури.

✔ Обговорювали також кадрові питання стосовно Семочка та Демчини. Президент розуміє токсичність цих людей на їх посадах. Сподіваємося, що вони полетять з посад найближчим часом. Ну хоча би хтось один з них ще до виборів.

✔ НАБУ. Президент підтримує директора Артема Ситника, хоча має зауваження щодо роботи органу. Порошенко наголосив, що не втручається в роботу НАБУ.

✔ Антикорупційні судді будуть призначені Президентом в найближчі кілька днів.

✔ Звільнення Гордєєва та Рищука – цю вимогу ініціативи Хто замовив Катю Гандзюк? озвучили кілька учасників зустрічі. Відповідь Порошенка: сьогодні після розмови з Президентом Гордєєв підписав заяву на звільнення. Офіційно він буде звільнений з посади керівника ОДА через 7-8 днів.

Яким би корисним такий діалог був і для президента Порошенка, і для громадських активістів, і для всієї України, якби він відбувся вчасно. Водночас, цінуємо та поважаємо визнання Президентом своїх помилок. Це сильний крок. Помилки можна виправити конкретними діями, деякими вже в найближчі дні. Адже довіра власне і вибудовується діями – з цим ми погодилися з Президентом.

Залишити відповідь