Украина НАТО

На Чернігівщині, на базі 169-го навчального центру Сухопутних військ «Десна» з жовтня минулого року розпочалась підготовка танкових екіпажів за новими стандартами.

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

3 год · 

На Чернігівщині, на базі 169-го навчального центру Сухопутних військ «Десна» з жовтня минулого року розпочалась підготовка танкових екіпажів за новими стандартами. Внаслідок цього був створений новий окремий підрозділ — школа танкістів.

На навчання до школи танкістів прибувають військовослужбовці з усіх куточків країни у складі танкового екіпажу, зокрема командир танку, навідник та механік-водій. Основними вимогами є перебування на штатній посаді один рік і більше, наявність відповідної класної кваліфікації та базова підготовка за фахом.

— Основним завданням школи танкістів є мотивація кар’єрного росту серед воїнів-танкістів, вдосконалення практичних навичок та лідерських якостей та насамперед — професійна навченість кожного члена танкового екіпажу з врахуванням досвіду АТО/ООС, — повідомив начальник школи танкістів 169 навчального центру Сергій Ізбаш.

— Підготовка танкістів триває близько одного місяця. Всі танкові екіпажі проходять перепідготовку за декількома напрямками. Спочатку кожен член екіпажа проходить індивідуальну підготовку.

В подальшому, після здачі відповідних заліків, військовослужбовці навчаються на курсі колективної підготовки, який передбачає виконання складних тактичних прийомів, таких як «штани», «карусель», стрільба з-за терикону тощо.

Керівник навчань для військовослужбовців постійно ускладнює завдання та модулює різні ситуації, наближені до бойових.

В разі успішного закінчення навчання військовослужбовці отримують рекомендації щодо присвоєння відповідної класної кваліфікації за танковими напрямками.

Після повернення до своєї військової частини при виконання обов’язків за призначенням та в районі ООС кожен випускник отримує додаткову грошову винагороду.

На сьогодні, в школі танкістів є можливість одночасно проводити перепідготовку близько 120 фахівців танкових підрозділів.

Програма навчання постійно коригується з врахуванням пропозицій слухачів курсів, досвіду АТО/ООС та закордонного досвіду. Інструктори школи танкістів в ході навчання використовують власний бойовий досвід АТО/ООС та досвід отриманий у закордонних колег, зокрема британців та американців.

На майбутнє, керівництво школи танкістів має на меті проводити перепідготовку воїнів-танкістів до роти включно та створити окремий навчальний жіночий танковий екіпаж.

Відділення спеціальних кореспондентів Інформагентства Міністерство оборони України (м. #ЧернігівНавчальний центр “Десна” – Прес-служба

Залишити відповідь