Украина Реформы

Запорука успішного уряду: якість, а не кількість

Офіс реформ Кабінету Міністрів України

5 хв. · 

? Запорука успішного уряду: якість, а не кількість!

? «Неважливо, скільки існує держорганів. Головне, щоб проблеми вирішувалися ефективно, а державні послуги були якісними та доступними», – запевняє Ivan Khilobok, керівник групи реформування державного управління Офіс реформ Кабінету Міністрів України.

А ось декілька принципів для побудови успішного уряду:

✔ Розділення функцій формування та реалізації політики
Міністерства повинні формувати цілісну політику, розробляючи необхідне законодавство та розподіляючи державні фінанси. А за безпосередню реалізацію цієї політики, включаючи надання державних послуг, інспекційну діяльність та управління державними підприємствами мають відповідати служби, агентства, інспекції. Так можна швидше та ефективніше вирішувати суспільні проблеми в різних галузях.

✔ Формування єдиного центру відповідальності за сферу
Кожне міністерство і міністр повинні відповідати за конкретну сферу, функцію або набір функцій, які є суміжними по суті. Це і є підзвітність уряду, коли суспільство чітко розуміє з кого і за що питати.

✔ Мінімізація конфлікту інтересів
Сфери та функції з протилежними цілями повинні бути розподілені між різними міністерствами. Наприклад, розвиток бізнесу окремо від соціального захисту, захист навколишнього середовища окремо від розвитку промисловості тощо.

✔ Адекватний розподіл влади
Вплив і повноваження повинні розподілятися серед усіх міністерств на основі їхніх цілей і завдань, а не ґрунтуватися на політичних уподобаннях чи важливості окремих персоналій.

❗ Відповідно до цих принципів, є реальна можливість скоротити кількість міністерств в Україні з 19, які є зараз, до приблизно 15, які відповідають середній кількості міністерств в Європі. Як показує міжнародний досвід, якісна, злагоджена та підзвітна робота всього уряду у постійній співпраці з Верховною Радою, набагато важливіша та ефективніша, ніж кількість міністерств чи міністрів.

#РеформаДержавногоУправління #PublicAdministrationReform#ЕкспертнаДумка

Tetyana Kovtun Anton Yashchenko Maryna Krasnopolska Кирило Клименко (Cyril Klymenko) Lesia Ogryzko Mariia Gornostai @Реформа державного управління Телеканал “Прямий”

Залишити відповідь