Украина и США Украина НАТО

У Вінниці, командувач Повітряних Сил генерал-полковник Сергій Дроздов провів зустріч із делегацією ВПС Нацгвардії штату Каліфорнія.

Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces

30 хв. · 

У Вінниці, командувач Повітряних Сил генерал-полковник Сергій Дроздов провів зустріч із делегацією ВПС Нацгвардії штату Каліфорнія. Під час заходу керівному складу ПС ЗСУ був представлений новопризначений командувач ВПС Національної гвардії штату Каліфорнія генерал-майор Грегорі Джонсон. Також сторони обговорили питання поглиблення співпраці між Повітряними силами ЗСУ та Нацгвардії Каліфорнії, зокрема загальні питання щодо організації та проведення курсу з питань розгортання повітряного компонента операцій, а також вшанування пам’яті льотчиків, які загинули під час проведення багатонаціонального навчання «Чисте небо -2018». 
Під час вітального слова командувач ПС ЗСУ генерал-полковник Сергій Дроздов закцентував на тому, що впродовж останніх п’яти років, від моменту початку агресії проти України з боку Російської Федерації, співпраця між Україною та Сполученими Штатами Америки значно поглибилась. 
– Ми високо цінуємо військове співробітництво і з Урядом США та Національною гвардією штату Каліфорнія та дякуємо за постійну підтримку українських Збройних Сил, зокрема і Повітряних Сил, у протидії агресії з боку Російської Федерації, – зазначив генерал-полковник Сергій Дроздов. – Постійна двостороння співпраця у проведенні спільних навчань, матеріально-технічна допомога, заходи з колективної та індивідуальної підготовки українських військовослужбовців є зразком міцних відносин. І я впевнений, що межі, обсяг т завдання цієї співпраці в подальшому лише розширюватимуться. 
Своєю чергою, генерал-майор Грегорі Джонсон подякував українську сторону за запрошення, зазначивши, що відвідує Україну вперше. 
– Для мене цей візит став дещо несподіваний, але приємним. Я лише 4 місяці перебуваю на цій посаді, проте маю величезний льотний досвід. Уже 36 років проходжу службу у Військово-повітряних силах Нацгвардії, літав на С-130, був командиром крила з пошуково-рятувальної справи. Тож завжди радий допомогти і словом, і ділом.
Також генерал-майор Грегорі Джонсон запевнив у всебічній підтримці українських Повітряних Сил.
– Якщо в чомусь ми не можемо допомогти на нашому рівні, я маю змогу звернутися до інших штатів, до Уряду США, аби знайти розв’язання проблеми, – запевнив Грегорі. – Це стосується і співпраці між підрозділами, і узгодження всіх проблемних питань у підготовці та проведенні спільних навчань, і підготовки українських військових фахівців у Сполучених Штатах.
Під час спільного брифінгу українська сторона ознайомила американських гостів із сучасним станом та перспективами розвитку Повітряних Сил з урахуванням досвіду участі в Операції об’єднаних сил. Натомість представники Нацгвардії розповіли про структуру та завдання підрозділів ВПС Нацгвардії штату Каліфорнія.
Варто зазначити, що вперше участь у подібному заході взяв начальник армійської авіації Сухопутних військ України. Генерал-майор Ігор Яременко розповів представниками ВПС Нацгвардії про структуру, завдання а перспективи розвитку підрозділів армійської авіації і вислови сподівання на подальшу тісну співпрацю. 
На завершення заходу американська делегація відвідала Музей Повітряних Сил Збройних Сил України.

Оксана Уретій
Армія Inform (м. Вінниця)

Залишити відповідь