Украина и мировые банки Украина Реформы

 Econothon: Focus on Europe and Central Asia – YouTube

World Bank Ukraine
1 хв ·
Презентуємо вашій увазі виступи директора Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови, а також головного економіста з питань України Фарука Хана, які брали участь в Еконотоні, що відбувся у Вашингтоні кілька тижнів тому.

Еконотон це перша цілодобова онлайн трансляція, де експерти – економісти зі всього світу дискутують про те, як сильна економіка, фінанси, статистика та дані підтримують місію Світового Банку щодо зменшення бідності та побудови процвітання на планеті.

У цьому відео керівники офісів Світового Банку та економісти з Європи та Центральної Азії оцінюють економічні перспективи регіону, зокрема і України.

Сату Кахконен, директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови зазначила наступне:

?*дивитись на 1:01:13 – 1:03:03

“Зараз час значних політичних змін у Україні та Молдові, але через ці зміни ми отримуємо нові можливості.
В Україні під час президенських виборів у квітні один з кандидатів обіцяв побороти корупцію та підвищити стандарти життя людей. В той же час в Молдові в кінці червня змінилась влада.
Багато хто здивований, але олігарх який керував країною багато років був відсторонений від управління державою. Так само,як і в Україні – нова влада Молдови декларує боротьбу з всюдисущою корупцією і промоціює демонополізацію та деоліхархізацію.
Найбільший виклик для цих двох країн – це сприяти збільшенню продуктивності та економічному зростанню.
Це необхідно для підвищення рівня життя та запобігання від потрапляння у так звану “пастку низького зростання”. Покращення врядування та сприяння конкуренції – це часткова відповідь на ці виклики. Ширша відповідь знаходиться у підтримці завершення переходу від командної до повністю функціонуючої ринкової економіки. Наприклад, в Україні це передбачає відкриття ринку землі для повного використання потенціалу у агросфері. В Молдові, до слова, це приватизація держпідприємств. І це лише кілька прикладів”

Головний економіст з питань України Фарук Хан розповів про вплив економічних криз на економіку України, проведені реформи, запоруку подальношого економічного зростання та чому 2,7% зростання ВВП надто мало для України сьогодні:

?*перша частина:1:12:27 – 1:16:55
?*друга частина:1:34:38 – 1:40:37
?*третя частина: 1:42:35 – 1:43:18

“Якщо подивитись на останні 10 років Україна пережила 2 економічні кризи: у 2009 економіка України скоротилась на 14,8%, а після конфлікту на Донбасі у 2014-2015 скоротилсь в цілому на 16%. Причинами цього є слабкі місця в економіці. Я зазначу три з них:
1⃣ Слаборегульований банківський сектор,який збирав депозити у населення та виводив їх закордон
2⃣Енергетичний сектор, де був значний дисбаланс між собівартістю енергресурсів та ціною їх продажу для домогосподарств, що створило дірку у публічних фінансах
3⃣Пенсійна система, що була відірвана від пенсійних внесків,які люди сплачували та відрахувань,які вони отримували.

За останні 5 років Україна здійснила більше реформ ніж за останні 20 років.
Зокрема:
✅було закрито 90 з 180 ненадійних банків
✅реформа в енергосфері допомогла закрити квазідефіцит бюджету у 5% від ВВП
✅пенсійна реформа стабілізувала видатки на рівні 10% від ВВП, а не 14% за умови сценарію відсутності реформи

Але українська влада має бути пильною, щоб втримати економічну стабільність і під натиском популістів не впливати на пенсійну індексацію, не підвищувати державні видатки без проведення секторальних реформ та втримувати надійний банківський нагляд.

Також важливим є зростання економіки на 4%, бо анемінчне зростання на 2,7%, як сьогодні – є недостатнім для того, щоб люди відчули зміни на краще.

Для економічного зростання необхідно також:
❗провести земельну реформу
❗залучити іноземні інвестиціі у банківський сектор
❗забезпечити конкуренцію у бізнесі та міцне антимонопольне законодавство – підсумовує Фарук Хан

Більше – у відео

Залишити відповідь