Украина НАТО

Завершується підготовка до активної фази багатонаціональних навчань «Combined Resolve-XII».

Армія Inform

15 хв. · 

Завершується підготовка до активної фази багатонаціональних навчань «Combined Resolve-XII».

Американські та українські інструктори (ОСТ) провели з військовослужбовцями механізованої роти 93-оі окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Збройних Сил України інструктаж з техніки безпеки.

«Холодноярцям» доведено розпізнавальні знаки сил OPFOR, зразки техніки противника та правила навчань, Зокрема, під час активної фази допускається захоплення техніки умовного противника та взяття в полон особового складу. Суворо забороняється заподіювати шкоду здоров’ю іншим учасникам навчань і навколишньому середовищу. На полігоні не можна розпалювати багаття, рубати дерева, копати окопи тощо. Для захисту і маскування слід використовувати природні укриття баварської гірської місцевості.

Цілодобово з підрозділами роти перебуватимуть інструкторі-тренери ОСТ, які слідкуватимуть за дотриманням техніки безпеки і мають право зупинити виконання вправ або навчання у цілому в разі виникнення загрози життю військовослужбовців.

На завершення інструктажу тренери ОСТ допомогли зі встановленням на особисту зброю та засоби захисту українських військовослужбовців систем лазерного імітування бою «МАЙЛС», роз’яснили порядок її використання. Також у ході занять перевірено справність індивідуальних лазерних систем і приведено особисту зброю до нормального бою.

Командир роти капітан Олександр Борщ отримав попереднє бойове розпорядження. З надходженням наказу «холодноярці» готові до висування в район призначення.

Навчання «Combined Resolve-XII» (Спільні зусилля ХІІ) тривають в Багатонаціональному міжвидовому центрі з підтримки боєготовності (Joint Multinational Readiness Center — JMRC) ЗС США, що в місті Хоенфельс, Німеччина. У маневрах беруть участь близько 5000 військовослужбовців з 21 країни. Навчання Combined Resolve проводяться для підтримання оперативної сумісності військ НАТО та партнерів під час спільних операцій на суходолі.

Український підрозділ вдруге бере участь у складі сил BLUFOR. Водночас підрозділ Сил спеціальних операцій ЗС України діятиме в позначенні сил противника OPFOR та українських офіцерів залучено до роботи в штабах вищого рівня — батальйону, бригади, дивізії.

Залишити відповідь