Украина и ЕС Украина и Канада Украина и США Украина Реформы

До кінця року запрацює лінія з питань запобігання суїцидів та профілактики психічного здоров’я

Уляна Супрун

Рятувати життя.

Це основна місія першої національної лінії з питань запобігання суїцидів та профілактики психічного здоров’я Lifeline Ukraine.

Її запуск вже на фінішній прямій. Сьогодні разом із засновником лінії Paul Niland, президентом Фонд Східна Європа Victor Liakh, заступником Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко та представниками British Embassy Kyiv, які підтримали проект, розповіли на якому етапі втілення він заходиться.

Набір фахівців до команди ще продовжується. В ній працюватимуть близько 40 людей. Вже найближчим часом для них заплановані перші тренінги від канадської організації Living Works. Після цього з міжнародними експертами зі США. Плануємо, що після закінчення навчань лінія розпочне повноцінно працювати.

Процес створення Lifeline Ukraine від ідеї до сьогоднішнього етапу тривав близько 2,5 роки. Події Революції Гідності, а згодом і початок російсько-української війни закріпили потребу в якісній і своєчасній психологічній допомозі та підтримці. В цей час стало чітко зрозуміло, що багато українців, зокрема ветеранів, перебувають у стані постійного емоційного напруження. Їм потрібна психологічна підтримка.

Я обговорювала це зі своїм старим другом Pete Shmigs. Він якраз працював в австралійській гарячій лінії Lifeline та поділився досвідом, як це працює. Тоді ми вирішили взяти Lifeline Australia за приклад і почати створення такої лінії в Україні.

Lifeline Australia — лінія допомоги, яка щороку надає психологічну підтримку понад 1 мільйону австралійців. Кожен може отримати психологічну допомогу в будь-який час, лінія працює в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), дзвінки безкоштовні та повністю анонімні. Завдяки роботі лінії вдається рятувати близько 50 тисяч життів щороку. Тут про роботу лінії можна почитати більше: https://www.lifeline.org.au/

Розпочалося все з контактування з австралійськими фахівцями, зустрічами з директором Lifeline Australiа Alan Woodward та Міністром охорони здоров’я Австралії. Тоді за підтримки української діаспори в Австралії Australian Federation of Ukrainian Organisations, Алан приїхав в Україну. Він здійснив аналіз та оцінку ситуації і подав рекомендації по розробці Lifeline в Україні.

Далі ми запланували адаптацію і переклад протоколів, за якими працювали автралійські фахівці. Врешті-решт на моє прохання Paul Niland зайнявся створенням міцного фундаменту цієї ініціативи.

Українська Lifeline працюватиме 24/7/365 за номером 7333. І свою роботу розпочне з допомоги саме ветеранам. В Україні зараз понад 390 тисяч ветеранів, які потенційно можуть потребувати допомоги та підтримки.

З колишніх ветеранів також складатиметься команда фахівців. Це допоможе реалізувати допомогу за однією з найкращих міжнародних практик “Peer-to-Peer”, тобто Рівний-Рівному. З часом лінія розвиватиметься і займатиметься допомогою для всіх українців.

Lifeline Ukraine — неурядовий проект, але створюється і координується у співпраці з Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство у справах ветеранів. До втілення проекту також долучилися представники соціально-активного бізнесу — Everlegal (https://everlegal.ua), NIKO (https://niko.ua) та Vodafone Ukraine. Приміщення для навчання тренерів надають Radisson Blu Hotel, Kyiv. Це гарний приклад як міцна ідея об’єднала зусилля багатьох людей і в результаті стала реальністю.

Ніхто не знає, коли йому може знадобитися психологічна підтримка. Важливо, щоби в країні розпочав працювати сервіс, куди кожен може звернутися за такою допомогою. Це справді допомагає рятувати життя. У кризовому стані людина може зробити катастрофічні рішення.

Впевнена, що створення єдиної гарячої лінії в Україні допоможе врятувати життя багатьом українцям.

Світлина від Уляна Супрун.

Залишити відповідь