Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, співвітчизники. П’ятниця. Що важливого?

Щасливого ранку, співвітчизники.
П’ятниця. Що важливого?

?????Юридичний комітет палати представників конгресу США проголосував за ухвалення резолюції, що обумовлює правила ведення слухань, в тому числі допиту свідків, для можливої ​​процедури імпічменту президента Дональда Трампа.
За підсумками тривали близько двох годин дебатів, члени комітету проголосували рівно по партійній лінії: 24 демократа висловилися за, 17 республіканців – проти. Резолюція носить технічний характер, оскільки обумовлює лише формальну сторону слухань з питання імпічменту. Для фактичного початку цього процесу, якщо він відбудеться, буде необхідно висунення офіційних претензій до чинного президента і схвалення палати представників.
“Затвердження додаткових процедур – наступний крок в цьому процесі, вони допоможуть забезпечити, щоб слухання за процедурою імпічменту були інформативні для конгресу і громадськості, але в той же час давали президенту можливість відповісти на висунуті проти нього свідчення”, – прокоментував резолюцію глава юридичного комітету Джаролд Надлер.

?????Білий дім розблокував 250 мільйонів доларів, призначених для військової допомоги Україні. Міністерство оборони США зможе використати ці кошти до 30 вересня, коли добігає кінця фіскальний рік.

?????У США планують збільшити безпекову допомогу для України у 2020 році – Тейлор
У Сполучених Штатах планують збільшити допомогу у галузі безпеки для України у 2020 році.

??⛔️Президент України Володимир Зеленський анонсував обговорення “формули Штайнмаєра” на зустрічі лідерів держав Нормандської четвірки.
“Формула Штайнмаєра” і всі пункти Мінських угод будуть розглядатися й ухвалюватися буде рішення лідерами чотирьох держав “, – сказав Зеленський на спільній прес-конференції з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо в четвер у Києві, відповідаючи на питання агентства” Інтерфакс-Україна “.

????ЄС подовжує санкції через дії проти територіальної цілісності України до 15 березня 2020 року
Рада подовжила обмежувальні заходи через дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України або загрожують їм на наступні шість місяців – до 15 березня 2020 року.
Заходи передбачають замороження активів і обмеження на подорожі. Наразі їх застосовують до 170 осіб та 44 організацій. Відповідну інформацію, а також обґрунтування причин, через які цих осіб та ці організації було внесено до санкційного списку, було оновлено відповідним чином.
Іншими заходами, що діють у відповідь на кризу в Україні, є такі:
– економічні санкції, що зачіпають окремі сектори російської економіки (наразі чинні до 31 січня 2020 року);
– обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, обмежені територією Криму та Севастополя (наразі чинні до 23 червня 2020 року).
Рада ухвалила рішення за допомогою письмової процедури. Правові акти буде оприлюднено в Офіційному віснику 13 вересня 2019 року.
Сьогодні Рада подовжила санкції проти 170 осіб і 44 організацій через дії проти територіальної цілісності України на шість місяців.

????⚖️⚙️⛔️Окремі положення законопроекту №1008 ставлять під сумнів гарантії незалежності судової гілки влади, – консультативний висновок Вищої Ради Правосуддя.
Заступниця голови посольства ЄС в Україні Анніка Вайдеманн і посол Канади в Україні Роман Ващук розкритикували низку положень законопроєкту №1008 щодо внесення змін до законів про діяльність органів суддівського управління.

????????Укрзалізниця додатково розмістила майже 100 млн дол. США єврооблігацій. Таким чином, цьогорічний загальний випуск євробондів компанії становить близько 600 млн дол. США. Кінцевий термін погашення додаткового випуску – 2024 року з ефективною ставкою 7,292% річних.
Сьогодні між Укрзалізницею та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у присутності Міністра інфраструктури Владислава Криклія підписано рамкову угоду, відповідно до якої 70% із залучених 100 млн дол. США буде спрямовано на модернізацію залізничної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів TEN-T. Ще 30% коштів компанія спрямує на оновлення засобів диспетчерської сигналізації і зв’язку, а також на удосконалення системи контролю залізничного трафіка.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що підписання угоди на найкращих умовах за останні роки свідчить про довіру міжнародних фінансових інституцій до політики Уряду: «Укрзалізниця залучає від ЄБРР 100 млн дол. США за найнижчою за 8 років ставкою. Ми не тільки декларуємо принципи вільної конкуренції та відкритості, найближчим часом ми розпочнемо активне реформування у сфері залізничних перевезень та безпосередньо на Укрзалізниці. Співпраця з ЄБРР є сигналом для інших міжнародних партнерів, з якими ми готові разом втілювати реформи у життя».

????12 вересня вебпортал «Прозора інфраструктура», який створено ініціативою CoST, переданий на баланс Міністерству інфраструктури. Відтепер вебпортал відкритих даних про будівництво та ремонт доріг державного та місцевого значення буде розширений та модернізований. Про це на спільному брифінгу повідомили Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Міністр інфраструктури Владислав Криклій та директор Програми «Ініціатива прозорості інфраструктури» (CoST) Джон Гокінс.
«Прозора інфраструктура» – портал відкритих даних про інфраструктурні проекти, які впроваджуються за публічні кошти. Сьогодні на порталі розкривають дані про ремонт та будівництво автомобільних доріг державного та місцевого значення. Портал розроблено на основі міжнародного стандарту даних в інфраструктурі OC4IDS(Open Contracting for Infrastructure Data Standard ), що дозволяє отримувати інформацію про впровадження таких проектів на всіх етапах їх життєвого циклу.

????Впроваджено нові норми для покращення якості українських доріг. На цьому акцентував заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе під час програми «Інший ранок» у студії Громадського радіо.

????Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг», «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації».
Прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» – один із пунктів співпраці з МВФ, що передбачений Меморандумом про економічну і фінансову політику в рамках програми Стенд-бай. Він регулює повноваження державних органів та принципи захисту прав споживачів фінансових послуг і визначає відповідальність фінансових установ за порушення таких прав.

????Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак зустрілася з Послом Федеративної Республіки Німеччина Анкою Фельдгузен та Спецпосланником Уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Георгом Мільбрадтом.
Альона Бабак подякувала Уряду Німеччини та програмі ULEAD з Європою / ULEAD with Europe за всебічну підтримку реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
У свою чергу Георг Мільбрадт наголосив, що Німеччина й надалі підтримуватиме децентралізацію в Україні.

???✅Україна оголосила міжнародний тендер на концесію двох державних морських портів: Ольвія і Херсон!
Тепер – офіційно!

???✅Вже третій рік поспіль морські порти України демонструють збільшення вантажообігу – Юрій Лавренюк
– вперше за багато років проводяться днопоглиблюванні роботи в акваторіях морських портів;
– знижено ставки портових зборів на 20 %;
створено Морську адміністрацію;
– реформується система надання адміністративних послуг;
реорганізується служба капітанів морських портів;
– вперше, саме у морських портах, стартують пілотні концесійні проєкти;
– розпочато реконструкцію дніпровських шлюзів та днопоглиблюванних робіт на річках України;
– реформується система навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах;
– успішно пройдемо аудит Міжнародної морської організації (IMO) та Європейського агентства з морської безпеки (EMSA);
– відновлено контроль над часткою Державної судноплавної компанії «Чорноморське морське пароплавство» в статутному капіталі СП «Лотос» у В’єтнамі;
– відновлено контроль над об’єктами нерухомості у м. Відень, які внесені до статутного капіталу ПАТ «Українське Дунайське пароплавство»;
– оновлено Морську доктрину на період до 2035 року;
– приєднання України до міжнародних конвенцій та багато іншого;

??✈️✅Починаючи з 2016 року пасажиропотік аеропортів України виріс на 100% – Юрій Лавренюк

????11 вересня до Фонду енергоефективності надійшла перша заявка на участь в Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ». Заявку на участь через відділення АБ Укргазбанк подало ОСББ у місті Одеса.
Після отримання висновків енергетичного аудиту, ОСББ обрало для реалізації Пакет заходів «А» (пакет «Легкий»). В багатоквартирному будинку, де проживає 175 сімей, 10 поверхів, 4 під’їзди та вже встановлена автономна система теплопостачання, а також будинковий лічильник.

?????Верховна Рада в четвер, 12 вересня, прийняла в цілому закон (№ 1069-2) про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій щодо державного регулювання ринків фінансових послуг.
Закон передбачає ліквідацію Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), і поділ (“спліт”) її функцій між Національним банком України (НБУ) і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
В першому читанні документ підтримав 301 народний депутат, а в другому – 296 парламентаріїв.
“Метою законопроекту є скорочення кількості регуляторних і контролюючих органів на ринках небанківських фінансових послуг шляхом розподілу функцій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, між іншими органами, що здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг”, – йдеться в пояснювальній записці.

?????World Bank Ukraine
9-11 вересня 2019 року в Одесі Світовий банк за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва спільно з Міністерством охорони здоров’я провели захід «Надання інноваційних послуг з охорони здоров’я із використанням технологій» (телемедицина та використання даних).
Захід був присвячений покращенню використання технологій для надання інноваційних послуг з охорони здоров’я.
Реформа охорони здоров’я, яка нині триває, створює умови для подальшого вдосконалення надання послуг охорони здоров’я. Нові технології обміну даними та використання інформації відіграють важливу роль у забезпечені якості та доступності медичної допомоги, особливо для сільського населення та вразливих верств населення.
У заході взяли участь 70 представників з різних областей України, Офісу Президента, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства охорони здоров’я, міжнародних агенцій розвитку.

???⚙️?В Україні запущено аналітичний модуль для контролю за прозорістю перевірок бізнесу державними інспекціями.
Проєкт, розроблений Офісом ефективного регулювання спільно з Державною регуляторною службою України, носить назву Прозорі перевірки, повідомляє прес-служба Офісу.
Відзначається, що інструмент надає актуальну прозору аналітику щодо запланованих та проведених перевірок і має на меті посилити громадський контроль і попередити корупційні ризики в інспекційній сфері.
До роботи модуля, в межах якого опубліковано дані про 250 тисяч запланованих перевірок і 300 тисяч результатів проведених перевірок за 2018−2019 роки, вже приєдналися 27 інспекційних органів з 33-х.

Верховна Рада України прийняла важливі євроінтеграційні законопроекти. ?? ??
1) Проект Закону №1048 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів»
Законопроект забезпечить:
? надання суттєвих спрощень митних формальностей для підприємств з високим ступенем довіри;
? закладення передумов для майбутнього визнання статусу авторизованих економічних операторів, що надається митними органами України, уповноваженими органами країн ЄС, та участь українських АЕО у формуванні так званих безпечних ланцюгів постачання товарів відповідно до вимог Рамкових стандартів ВМО;
? підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на зовнішньому та внутрішньому ринку.
2) Проект Закону №1082 «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи»
Законопроект забезпечить:
? наближення українського законодавства у митній сфері до митного законодавства ЄС, як це визначено в стандартах ЄС та міжнародних стандартах;
? можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення через всі кордони Договірних сторін Конвенції про процедуру спільного транзиту без затримок;
? обмін митною інформацією з 35 країнами європейського регіону та підвищить ефективність використання системи аналізу ризиків;
? запровадження європейської практики прозорих та надійних процедур, від яких «виграють» всі українські учасники ланцюга постачання товарів та фінансовий сектор, а оновлена митна служба отримає можливість запровадити надійні процеси контролю за переміщенням товарів.
Митна служба

???Стрічка Тараса Томенка «Будинок “Слово”» отримала приз за найкращу режисуру на 16-му Київському міжнародному фестивалі документальних фільмів «Кінолітопис».

?????✈️У Держдепі дали добро на продаж Польщі понад тридцяти винищувачів F-35

???✅Домовленість щодо Східної Німеччини на початку Холодної війни, може послужити прецедентом для членства Грузії у НАТО
Колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у коментарі Грузинській службі “Голосу Америки” у вівторок заявив, що грузинському уряду слід розглянути питання про приєднання до НАТО у форматі, який не включатиме захист Альянсом окупованих Росією регіонів Абхазії та Південної Осетії.
Расмуссен заявив, що взірцеве виконання Грузією критеріїв членства у НАТО створює підстави для дискусії з приводу вступу до НАТО.
“Грузія виконує майже всі критерії, щоб стати членом НАТО”, – сказав він.

?Героям честь і слава!
Дякую захисникам за мир.??
Родинам дочекатись живих та здорових воїнів.?
❤️?Звільнення полоненим.
Дякую справжнім та сильним союзникам за невтомну підтримку.?
?Міцного здоров’я та наснаги пораненим.
Перемоги всім нам.✌️

Залишити відповідь