Украина Реформы

У п’ятницю ВРУ нарешті прийняла в цілому законопроект 1059 щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні! Документ містить комплексні рішення, що дозволять країні значно покращити бізнес-клімат, і найголовніше – скасовує з 1 січня 2021 року пайовий внесок у будівництві!

Офіс ефективного регулювання

? Розпочинаємо тиждень з переможних новин! Як-то кажуть, 3 роки попрацюй – і маєш результат! )

? У п’ятницю ВРУ нарешті прийняла в цілому законопроект 1059 щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні! Документ містить комплексні рішення, що дозволять країні значно покращити бізнес-клімат, і найголовніше – скасовує з 1 січня 2021 року пайовий внесок у будівництві!

? В той час, коли країні вкрай потрібні інвестиції, пайова участь перетворилася на корупційний податок, що навпаки відлякує інвесторів! Цей своєрідний «податок на інвестиції» встановлювався місцевою владою на свій розсуд для кожного окремого забудовника, і міг становити від 0 до 10% від вартості будівництва. Розмір залежав виключно від «домовленостей», а цільове використання коштів, що мали спрямовуватись на розвиток соціальної інфраструктури, відслідкувати неможливо.
1059 нарешті прибирає цю корумповану схему!

Протягом 2020 року діятиме перехідний період, коли пайова участь буде сплачуватись за чіткими правилами – виключно грошовими коштами і за зниженими ставками:
✅ для нежитлових будівель та споруд – 4% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта;
✅ для житлових будинків – 2% вартості будівництва об’єкта;
✅ для всіх промислових об`єктів – 0!
До кінця року також мають бути внесені зміни до законодавства, що унормують порядок передачі інженерних мереж від забудовників на баланс міста.

? Ще одним важливим аспектом законопроекту є введення у законодавство поняття довірчої власності (форма іпотеки), а така можливість – це шлях до зниження кредитних ризиків і, як результат – до зниження кредитних ставок.

? Ми надзвичайно раді, що наші напрацювання, такі важливі для країни, нарешті стають реальністю! Сподіваємось, вони допоможуть Україні увійти в топ-40 Doing Business уже в 2020 році!

? Дякуємо усім причетним! Працюємо далі, не перемикайтесь!

#FORBIZ #EU4Business

Олексій Дорогань (Oleksii Dorogan) Olena Shuliak Олександр Дмитрук Taisiya Baringolts Oleksiy Honcharuk Denis Malyuska Vitalik Bezgin Дмитро Наталуха (Dmytro Natalukha) Roksolana Pidlasa Dmitriy Romanovich Спілка Українських Підприємців – СУП European Business Association American Chamber of Commerce in Ukraine David Braun

Залишити відповідь