Украина НАТО

Альянс надав рекомендації та поради до проекту нової Стратегії національної безпеки України, яка, відповідно до Закону «Про національну безпеку України», має бути підготовлена до 20 листопада 2019 року.

Mission of Ukraine to NATO 

 · 

Альянс надав рекомендації та поради до проекту нової Стратегії національної безпеки України, яка, відповідно до Закону «Про національну безпеку України», має бути підготовлена до 20 листопада 2019 року.

Відповідне питання було обговорено 25 вересня ц.р. у штаб-квартирі Альянсу під час засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи.

Українську делегацію на цьому заході очолив перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-полковник Михайло Коваль.

Учасники також обговорили хід проведення оборонного огляду в Україні і пріоритети модернізації Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Окрему увагу союзників було привернуто до створення повноцінної системи реабілітації військовослужбовців та соціальної інтеграції ветеранів військової служби, включаючи тих, хто служив на Донбасі, за допомогою Трастового фонду НАТО зі створення системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну.

У цьому контексті Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда зазначила, що «ветеранські простори», які планується створити у кожній області, дозволять надавати допомогу за принципом «рівний-рівному». Вони стануть «єдиним вікном» ветеранських послуг, зокрема і щодо освіти, перепідготовки, працевлаштування. Це будуть місця по всій країні, де всі свої, де говорять однією мовою і де не повчають, не жаліють, не давлять та не заважають.

Представники країн-членів НАТО схвально оцінили досягнутий українською стороною прогрес у реформуванні сектору безпеки і оборони, підтвердили підтримку України у протидії російській агресії, а також готовність продовжувати надавати практичну допомогу нашій державі.

Сторони домовились активізувати діяльність СРГВР та узгодили орієнтовну тематику наступних засідань.

Залишити відповідь