Украина и США Украина Реформы

Відбулося відкриття Офісу державного підприємства «Медичні закупівлі України».

Відбулося відкриття Офісу державного підприємства «Медичні закупівлі України». Наш захід відвідали міністерка охорони здоров’я України Zoryana Skaletska, перший заступник міністра охорони здоров`я України Semyvolos Andrii, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров`я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михаил Радуцкий (Mihail Radutsky) , директорка Місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусії та Молдові С’юзан Фріц, менеджер відділу управління з охорони здоров’я Азії, Європи, Латинської Америки та Карибського регіону Глобального фонду Бушан Шреста, представники дипломатичних місій, донорських організацій, громадського сектору.

Зоряна Скалецька, міністр охорони здоров`я України, під час свого виступу наголосила на важливості ефективних закупівель та відзначила, що міністерство має високі очікування від державної закупівельної агенції і зі свого боку надаватиме необхідну підтримку її подальшому розвитку.

Директорка Місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусії та Молдові С’юзан Фріц високо оцінила закупівлі, що вже виконує агенція за рахунок коштів Глобального фонду, та висловила сподівання щодо очікуваного поступового переходу закупівельних функцій від міжнародних організацій до централізованої державної агенції.

У свою чергу, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький наголосив на ролі ДП МЗУ, як одному з ключових суб’єктів медичної реформи. Схвально відгукнувшись про рішення попереднього керівництва міністерства щодо створення закупівельної агенції, Михайло Радуцький запевнив присутніх у своїй підтримці подальшому становленню агенції як прозорої та ефективної організації.

Презентуючи діяльність ДП “Медичні закупівлі України”, генеральний директор Arsen Zhumadilov окреслив концептуальне розуміння ролі агенції у межах функцій держави в публічній політиці забезпечення ліками громадян України. З огляду на таке розуміння, він розповів про бачення майбутнього та відповідні першочергові кроки в розвитку організації. Окрему увагу Арсен Жумаділов приділив питанням регуляторного забезпечення діяльності держпідприємства.

Заступник генерального директора ДП “Медичні закупівлі України” Edem Adamanov надав аналітичні висновки та окреслив категорійні стратегії щодо поточної закупівельної номенклатури (а це – 1300 найменувань ліків і медвиробів) та проінформував про проміжні результати передачі знань від міжнародних організацій до агенції. Також Едем Адаманов розповів про результати цьогорічних закупівель, що були виконані агенцією за кошти Глобального фонду на замовлення Центру громадського здоров’я.

Tetiana Kharchenko, менеджерка з міжнародного співробітництва та фандрайзингу, надала детальну інформацію про структуру фінансування організації міжнародними стейкхолдерами.

Захід завершився панельною сесією з обговорення питань із розвитку публічних закупівель у сфері охорони здоров’я, на якій представники агенції отримали зворотній зв’язок від присутніх та заручились підтримкою у подальших діях.

Нагадаємо, агенцію було створено у жовтні 2018 року з метою організації та проведення закупівель лікарських засобів і медичних виробів за кошти державного та місцевих бюджетів.

Наразі діяльність агенції забезпечується за підтримки донорських організацій, зокрема, Глобального фонду через грант Центра громадського здоров’я, проектів USAID “Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців” (SAFEMed) та USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах” (TAPAS).

Цього року ДП “Медичні закупівлі України” проводить закупівлі за кошти Глобального фонду із використанням електронної системи ProZorro. Також державне підприємство, у партнерстві з Київською школою економіки, напрацьовує внутрішньо організаційну спроможність для закупівель за рахунок державного бюджету України від 2020 року.

Паралельно триває трансфер знань та досвіду від спеціалізованих міжнародних організацій до агенції у форматі відповідних регулярних семінарів та напрацювання SRM-бази. Крім того, агенція впроваджує управлінські практики для ефективного управління PSM (Procurement and Supply Management) процесом.

У вересні цього року агенція разом із партнерами забезпечила роботу фармацевтичного напряму в пілотному проекті електронних каталогів Prozorro Market, що дозволяє медичним закладам здійснювати допорогові онлайн закупівлі (до 200 000 грн) швидко та ефективно.

Отже, рухаємося далі та продовжуємо роботу спрямовану на проведення прозорих та ефективних закупівель задля своєчасного забезпечення пацієнтів необхідними товарами медичного призначення.

Дякуємо за підтримку нашим партнерам!

Photos by Igor Dashevskiy

Залишити відповідь